Wyprawy w góry

Trekking – z dala od wielkomiejskiej dżungli, blisko dzikiej przyrody

Świeże powietrze, ruch, ramię w ramię z naturą… trekking to forma aktywności, która nie tylko pozwala odkrywać nowe miejsca i zadbać o swoją formę, ale również przynosi wiele korzyści dla naszego zdrowia. Możemy liczyć na ogólną poprawę wydolności organizmu, funkcjonowanie tarczycy, nadnerczy oraz innych gruczołów dokrewnych, wsparcie dla nóg, rąk, stawów, bioder, brzucha i szyi oraz wzrost poziomu endorfin.

Trekking to nic innego jak piesze wędrówki, które mogą trwać nawet kilka dni. Najpopularniejszy jest trekking górski, aktywność, do której przekonuje się coraz więcej osób. Dzięki niemu można chociaż na chwilę zapomnieć o codzienności, zgiełku i hałasu miejskiego, stresie towarzyszącym intensywnemu trybowi życia. Pierwsze wyprawy trekkingowe miały miejsce w 1950 roku i były organizowane przez byłego oficera brytyjskiego i himalajskiego odkrywcę, Jimmiego Robertsa.

Trekking jest trudniejszy i bardziej wymagający od spaceru, jednak łatwiejszy od wspinaczki górskiej. To wędrówka po górskim, niekiedy trudnym terenie, obfitująca jednocześnie w piękne, malownicze krajobrazy. Nasze ciało wystawiane jest na próbę, ciężko pracuje, umysł z kolei odpoczywa.

Aktualne wycieczki

Zobacz, co dla Ciebie mamy!