feedback

Zamość i Roztocze

Zamość i Roztocze

Termin wyjazdu:
podamy wkrótce

Opis

Cena wyjazdu zawiera

 • zakwaterowanie (pokoje 2-5 osobowe);

 • wyżywienie ( 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, ognisko);

 • ubezpieczenie;

 • opiekę przewodnika rowerowego;

 • transport (transport rowerów oraz autokar);

 • serwis rowerowy;
 • każdy uczestnik otrzymuje mapę z zaznaczoną zaplanowaną trasą, ciekawymi, wartymi do odwiedzenia miejscami i miejscami noclegów;

 • prezent niespodziankę;
 • 10% rabat na zakupy sprzętu i wyposażenia w sklepie http://www.alpinbike.pl
 • 10% rabat na zakupy i serwis rowerowy w https://www.facebook.com/rowerownianawawrze

Cena nie obejmuje

 • biletów wstępu do atrakcji turystycznych, dodatkowych posiłków.

Dzień pierwszy

Trasa: Zamość – Roztoczański Park Narodowy – Zwierzyniec – Guciów – Krasnobród – Susiec. Długość trasy około 50km.

Spotykamy się w sobotę o godzinie 5:00 przy PKP Stadion. Tu będzie podstawiony autokar oraz ciężarówka na rowery. Proszę przygotować rowery do transportu tj. zabezpieczyć lub zdemontować wszelkie elementy nietrwale jak np.: liczniki, lampki. Rowery na czas transportu zabezpieczymy folią bąbelkową oraz tekturą lub gąbką. Jest przewidziany czas na WC oraz posiłek.

Wyprawę rozpoczniemy od zwiedzenia Zamościa ( zabytkowy ratusz wraz z zabudową rynku wielkiego 100 x 100m z połowy XVIw, zabytkowa kolegiata, gmach Akademii Zamojskiej, synagoga oraz pozostałości fortyfikacji). Z Zamościa ruszymy szlakiem w kierunku Zwierzyńca jadąc przez Roztoczański Park Narodowy. W Zwierzyńcu możemy zobaczyć barokowy kościołek na wodzie, browar z XIXw, rezydencja plenipotenta Ordynacji, drewniana dzwonnica, Muzeum Roztoczańskiego Parku Narodowego. Ze Zwierzyńca udamy się przez Guciów ( Muzeum etnograficzno-przyrodnicze) Starą Hutę i rezerwat przyrody Święty Roch ( kaplica w stylu zakopiańskim) do Krasnobrodu. W Krasnobrodziu można zobaczyć m.in.: barokowy kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny , dawny klasztor dominikanów, muzeum sztuki sakralnej i wieńców dożynkowych, ptaszarnię, pałac Leszczyńskich ortaz stary kamieniołom z wierzą widokową. Z Krasnobrodu jadąc dalej przez Krasnobrodzki Park Krajobrazowy natrafimy na wąwozy lessowe w okolicy wsi Zielone i skierujemy się do Suśca gdzie spędzimy noc. Nim położymy się spać w ośrodku wczasowym to zintegrujemy się przy ognisku.

Dzień drugi

Trasa: Susiec – Rezerwat „Nad Tanwią” – Józefów – Górecko Kościelne – Florianka – Biłgoraj. Długość trasy około 60km.

Dzień rozpoczniemy od śniadania o godzinie 9.00 by ruszyć w trase koło godziny 10.00. Pierwszym naszym celem podroży będzie malowniczy rezerwat nad Tanwią w Parku Krajobrazowym Puszczy Solskiej. Atrakcja są malownicze progi skalne na Tanwi zwane „szumami”(Tu rowery zostaną pod opieka i pieszo udamy się na zwiedzanie – czas ok 1 godzina). Z rezerwatu udamy się leśnymi drogami nad rzekę Sopot do rezerwatu Czartowe pole a następnie skierujemy się do Józefowa. W Józefowie znajduje się kościół i synagoga z 2 połowy XIXw, rozległy kamieniołom z wierzą widokową oraz zalew z kąpieliskiem. Józefów jest też określany mianem stolicy rowerowej Roztocza, a to ze względu na fakt, że przez gminę przebiega blisko 100km dróg i szlaków rowerowych. Nasz szlak dalej zaprowadzi nas do Florianki gdzie można zobaczyć Izbę Leśną Roztoczańskiego Parku Narodowego oraz hodowlę konika polskiego. Dalej skierujemy się przez Puszczę Solska do Biłgoraju. W Biłgoraju znajdują się liczne zabytki m.in.: XVIIw kościół barokowy, skansen „Zagroda Sitarska”. Przed wyjazdem warto się posilić. Około godziny 19.00 ruszymy autokarem w kierunku Warszawy.

 

Informacje organizacyjne

Zgłoszeń dokonujemy za pomocą formulaża zgłoszeniowego lub e mailem wyjazdy@aktywna-warszawa.com.pl

W zgłoszeniu prosimy o podanie: Imienia i nazwiska osób zgłaszanych, numeru tel do kontaktu, terminu i nazwy wyjazdu na który Państwo się zgłaszają. Po otrzymaniu e maila odsyłamy informację o posiadanych miejscach na wyjazd i wstępnej rezerwacji.

Po zapisaniu się na wyjazd potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata do 2 dni od wysłania zgłoszenia na konto:
W przelewie podajemy imię nazwisko uczestnika oraz dopisek z datą i nazwą wyjazdu.

W przypadku nieotrzymania wpłaty w terminie rezerwacja wygasa.

14 dni przed wyjazdem każdy uczestnik otrzymuje e mail z informacjami organizacyjnymi.

Rezygnacja z wyjazdu

W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy zainteresowany ponosi koszt 50% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie krótszym niż 14 dni do daty wyjazdu, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.
Wyjazd potwierdzamy 7 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Co i jak pakujemy

Nie zabieramy śpiworów, karimat itd. Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK – JEST ZALECANY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki przeciwsłoneczne, krem z filtrem przeciwsłonecznym, dokument ze zdjęciem, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia i rzeczy osobiste. Mile widziany aparat. Na pierwszy dzień proponujemy zabrać kanapki oraz jakieś przekąski regeneracyjne (np. batonik, kabanosy) oraz picie, chociaż po drodze będą sklepy, w których można uzupełnić zapasy. Ze względu na to, że większość tras prowadzi przez tereny wiejskie może być czasami problem z płatnością kartą, dlatego też weźcie ze sobą kieszonkowe. Na wyprawę można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym oraz górskim. Trasy są urozmaicone pod względem nawierzchni.

Trasy może pokonać praktycznie każdy, ponieważ nie są bardzo wymagające. Jeździmy na lekko, w ciągu dnia bierzemy tylko te rzeczy, które będą nam potrzebne na dany dzień.
Sugerujemy wyposażyć rowery w sakwy, jest to najwygodniejszy sposób podróżowania rowerem, ale niewielkie plecaki też mogą być.

Noclegi

Podczas wyjazdu śpimy w pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych lub na kwaterach.

W czasie wyjazdu gwarantujemy obiadokolację, ognisko pierwszego dnia oraz śniadanie drugiego dnia. Pozostałe wyżywienie jest we własnym zakresie. Trasy pozwalają zrobić zakupy oraz zjeść coś po drodze w barach, restauracjach itd.

Ubezpieczenie

W przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW(50.000 PLN ).

Grupa średnio liczy min:. 15 osób max. 45. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jechać samemu, bez znajomych. Uczestnicy są zróżnicowani pod względem płci i wieku. W wyjazdach mogą też uczestniczyć rodziny z dziećmi. Każdy uczestnik pokonuje trasę w dogodnym dla siebie tempie.

Uczestnicy zgłaszający się na wyjazd podpisują stosowny regulamin uczestnika.

Zapraszamy do udziału w naszych wyjazdach. Udanej przygody!

Opinie

Aktualnie brak opinii – może wyślesz nam swoją?

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, śmiało do nas pisz na poniższy adres e-mail:

kontakt@aktywna-warszawa.com.pl

Zapraszamy również do skorzystania z
formularza kontaktowego.