feedback

Wyprawa w Gorgany

Wyprawa w Gorgany

900,00 

Termin wyjazdu:
20 – 24 czerwca

Opis

Gorgany – w poszukiwaniu dzikiej górskiej przyrody

„Nic nie mąci skupionej zadumy wierzchów gorgańskich, bo od Świcy (…) rozparł się tu kraj bezludny, gdzie tylko słychać głosy pastuchów. (…) Czasem też dobiegać pocznie łomot siekier w puszczy i nawoływania drwali” – w ten urokliwy sposób o Gorganach pisał Antoni Ossendowski ponad 100 lat temu. Na przestrzeni lat miejsce to nie niewiele się zmieniło, nadal słynie z pierwotnych puszczy, krystalicznie czystych potoków i bezludnych przestrzeni, w których słychać głuchą cisze.

Gorgany to ukraińska część Wschodnich Beskidów, alternatywa dla zatłoczonych górskich szlaków Tatr, które każdego roku przyciągają tysiące turystów. To miejsce magiczne, wyjątkowe, w niewielkim stopniu przekształcone przez człowieka. Niemal bezludne ścieżki sprzyjają samotnym wędrówkom, ale również umożliwiają poznanie dzikiej przyrody. Gorgany cechują się szczytami, wznoszącymi się na wysokość odpowiadającej polskiej Babiej Górze. Nazwa gór pochodzi od słowa „gorgan”, co oznacza „gołoborze”, góry okryte są skalnymi rumowiskami.

Z głową w Gorganach

Wyprawa trekkingowa w dzikie Gorgany to przygoda obfitująca w długie wędrówki po najbardziej bezludnej grupie Beskidów Galicyi. Nie znajdziesz tutaj rozległych połonin, z którymi kojarzone są Karpaty Wschodnie. Leżącej przed wojną w Polsce części gór są tylko dwie – Połonina Płoska i Douha, po stronie południowej są również dwie, jednak znacznie większe połoniny – Strimba i Piszkonia – przekraczające 1700 m n.p.m.

Wyprawa w Gorgany to przygoda po szczytach, na których zalegają piaskowcowe złomy, porośnięte wielobarwnymi porostami. Bujnie rozrośnięte zarośla kosodrzewiny znajduje się na wysokości 1500 – 1550 m n.p.m. To miejsce idealne dla tych, którzy szukają spokoju i jednocześnie chcą aktywnie spędzić czas wolny, którzy są przytłoczeni turystycznymi ośrodkami w polskich Tatrach i nie najlepiej czują się na zalanych przez miłośników górskich wędrówek szlakach. To kraina, która jak każda inna w Karpatach, wciąż jest dzika i tajemnicza, rządzi się prawami natury, zachwyca pięknymi krajobrazami szczytów, na których zalegają wielkie połacie – piaskowcowe złomy.

Gorgany przyciągają entuzjastów doskonale zachowanej przyrody, zaskakują swoim niezmąconym cywilizacją charakterem. Ty również możesz wspólnie z nami wyruszyć w podróż, z której przywieziesz bagaż sentymentalnych wspomnień. Obiecujemy, że zechcesz wrócić tam niejednokrotnie.

Tam, gdzie jeszcze nie byłeś

Proponujemy Ci niecodzienny aktywny wypoczynek, obfitujący w długie i ekscytujące wędrówki po szczytach Gorganów. Wspólnie zdobędziemy szczyt Grofa, przedzierając się przez stary las, podziwiając połoninę Plice i rozkoszując się widokiem pięknie odsłoniętych szczytów Moloda, Kanusiaki i Sywulia-Igrowec-Wysoka. Staniemy na szczycie Sywulia, przy odrobinie szczęścia i słonecznej pogodzie na połoninie spotkamy pasące się konie. Będziemy podążać szlakiem porośniętym kosodrzewiną. Zapewnimy Ci wędrówkę wzdłuż, a niekiedy nawet po samym potoku, zmierzając w kierunku Popadij.

Obiecujemy, że te 5 dni będą dla Ciebie wyjątkowym przeżyciem. Świeże powietrze, zapach lasu, piękno dzikiej przyrody i długie całodzienne wędrówki szlakami, na których głucha cisza pozwala rozkoszować się górskimi krajobrazami.

Informacje organizacyjne

Cena zawiera

 • zakwaterowanie (4 noclegi), śpimy w kwaterach prywatnych (pokoje 2-4 osobowe, sauna),
 • wyżywienie (4 śniadania, 4 obiadokolacje, ognisko, niespodzianka po powrocie z gór),
 • ubezpieczenie – w przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW(50.000 PLN ) oraz ubezpieczenie kosztów leczenia, transportu i akcji ratowniczej na sumę 170.000 PLN, posiadamy gwarancję turystyczną,
 • opiekę pilota grupy,
 • opiekę lokalnego przewodnika górskiego przez 3 dni wędrówek po górach,
 • transport uczestników wygodnym autokarem,
 • transport dolinami górskimi do wejść na szlaki (3 dni),
 • fantastyczną przygodę 🙂

Cena nie obejmuje

 • biletów wstępu do atrakcji turystycznych,
 • dodatkowego wyżywienia.

Zgłoszenia do wyczerpania miejsc.

Zgłoszeń dokonujemy przez formularz kontaktowy, ewentualnie e-mailem pod adresem: warszawa.na.weekend@gmail.com.

Ilość miejsc: 25

Zgłoszenia przyjmujemy tylko do 1 czerwca lub wcześniejszego wyczerpania miejsc!

W zgłoszeniu prosimy o podanie:

 1. Imienia i nazwiska osób zgłaszanych,
 2. numeru tel do kontaktu,
 3. terminu i nazwy wyjazdu na który Państwo się zgłaszają

Po otrzymaniu e maila odsyłamy informację o posiadanych miejscach na wyjazd i wstępnej rezerwacji.

Rezygnacja z wyjazdu

W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy zainteresowany ponosi koszt 50% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie krótszym niż 14 dni do daty wyjazdu, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Grupa może liczyć max 25 osób. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jechać samemu, bez znajomych. Uczestnicy są zróżnicowani pod względem płci i wieku. Każdy uczestnik otrzymuje mapę z zaznaczoną zaplanowaną trasą, oraz noclegiem. Każdy uczestnik pokonuje trasę w dogodnym dla siebie tempie. Uczestnicy zgłaszający się na wyjazd podpisują stosowny regulamin uczestnika.

Co i jak pakujemy

PASZPORT – paszport musi być ważny minimum 3 miesiące od daty naszego powrotu.

Nie zabieramy śpiworów, karimat itd. na miejscu będzie pościel. Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, dobre wygodne buty do wędrówek górskich (trekingowe), latarkę, termos na herbatę lub kawę, PASZPORT , dokument ze zdjęciem, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia i rzeczy osobiste.  Mile widziany aparat, gitara. Osobom rozpoczynającym przygodę z trekingiem górskim polecamy nabyć w sklepach sportowych „stuptuty” (ochraniacze na nogi), koszt jest niewielki – już od 80 zł – natomiast doskonale chronią buty, spodnie przed przemoczeniem. Na pierwszy dzień proponujemy zabrać kanapki oraz jakieś przekąski regeneracyjne (np. batonik, kabanosy) oraz picie, chociaż po drodze będą sklepy, w których można uzupełnić zapasy. Trasa jest urozmaicona pod względem trudności. Trasę może pokonać praktycznie każdy, ponieważ nie jest ona aż tak bardzo wymagająca. Chodzimy na lekko, w ciągu dnia bierzemy tylko te rzeczy, które będą nam potrzebne na dany dzień.
Sugerujemy spakować się w plecaki i mieć ze sobą mały plecak na wędrówkę. Sugerujemy zakupić w Polsce większą ilość przekąsek na szlaki (batoniki, kabanosy itd) Na miejscu są dwa sklepy gdzie można uzupełniać zapasy.

Opinie

Z Aktywną Warszawą na Weekend wyjechałam rok temu w Gorgany oglądać krokusy. Muszę przyznać, że wyjazd był super zorganizowany a atmosfera przemiła. Zachęcona tą wyprawą wzięłam także udział w spływie kajakowym po Wiśle. Gorąco polecam Aktywną Warszawę na Weekend!
– Patrycja Kobieracka
Na wyjazd z Aktywną Warszawą na Weekend zdecydowałam się dwukrotnie. Dwa razy pojechałam góry. Raz jesienią, a drugi- zimą w Bieszczady. Za pierwszym razem byłam nieco przejęta i lekko zestresowana. Bo i obcy ludzie, i Mariusz, i szlaki, i wszystko dookoła. Ale już na parkingu spotkałam się z serdecznością i radością, którą emanowali uczestnicy. Niektórzy podobnie jak ja byli pierwszy raz. Inni, to już stali bywalcy:) Od początku do samego końca czas spędzony z Mariuszem uważam za niesamowity. Jestem pełna podziwu dla Jego pracy – organizacji, logistyki, utrzymywania dobrej relacji, jak i dopinania detali oraz czuwania nad świetną atmosferą. To co mnie ujęło najbardziej to wolność jaką daje organizator. Chcesz to idziesz, Nie chcesz- zostajesz. I ta wolność dotyczyła każdego aspektu wypadów. Wg mnie absolutna rewelacja. Z serca i z czystym sumieniem polecam każdemu. Nie wahajcie się – jedźcie z Aktywną Warszawą na Weekend 🙂
– Anna M.

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, śmiało do nas pisz na poniższy adres e-mail:

kontakt@aktywna-warszawa.com.pl

Zapraszamy również do skorzystania z
formularza kontaktowego.