feedback

Wśród bagien Biebrzy i Narwi

Wśród bagien Biebrzy i Narwi

Termin wyjazdu:
podamy wkrótce

Opis

Cena wyjazdu zawiera

 • zakwaterowanie (pokoje 2-5 osobowe);

 • wyżywienie ( 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, ognisko);

 • ubezpieczenie;

 • opiekę przewodnika rowerowego;

 • transport (transport rowerów oraz autokar);

 • serwis rowerowy;
 • każdy uczestnik otrzymuje mapę z zaznaczoną zaplanowaną trasą, ciekawymi, wartymi do odwiedzenia miejscami i miejscami noclegów;

 • prezent niespodziankę;
 • 10% rabat na zakupy sprzętu i wyposażenia w sklepie http://www.alpinbike.pl
 • 10% rabat na zakupy i serwis rowerowy w https://www.facebook.com/rowerownianawawrze

Cena nie obejmuje

 • biletów wstępu do atrakcji turystycznych, dodatkowych posiłków.

 

Dzień pierwszy

Trasa: Jasionowo Dębowskie – Wroceń – Goniądz – Osowiec Twierdza – Strękowa Góra – Tykocin. Trasa rowerem około 55 km i około 10 km spływ kajakami po Biebrzy.

Spotykamy się w piątek o godzinie 4.30 przy PKP Stadion. Tu będzie podstawiony autokar oraz ciężarówka na rowery. Proszę przygotować rowery do transportu tj. zabezpieczyć lub zdemontować wszelkie elementy nietrwale jak np.: liczniki, lampki. Rowery na czas transportu zabezpieczymy folią bąbelkową oraz tekturą lub gąbką. Jest przewidziany czas na WC oraz posiłek.

Autokar dowiezie nas do Jasionowa Dębowskiego gdzie wsiądziemy na kajaki i następnie spłyniemy do Wrocenia (ok. 3 godziny). We Wroceniu wsiądziemy na nasze rowery i przez Goniądz ruszymy w kierunku Osowca Twierdzy. W Osowcu będziemy mieli możliwość zwiedzenia fortyfikacji oraz bunkrów. Z Osowca dawną Carską Drogą jadąc przez lasy oraz bagna Biebrzańskie miniemy kilka punktów widokowych oraz kładki wchodzące głęboko w bagna biebrzańskie. Będzie to doskonała okazja by obcować z przyrodą. W miejscowości Laskowiec znajduje się warta odwiedzenia Regionalna Izba Doliny Biebrzy. Niedaleko stąd znajduje się słynna Strękowa Góra gdzie we wrześniu 1939 roku toczyły się zażarte walki o przeprawę przez Narew. Następnym miejscem na naszym szlaku będą Kiermusy ( Jantarowy Kasztelw którym do obejrzenia są między innymi: – średniowieczne zbroje – średniowieczna broń (szable, miecze, szpady) – stroje z epoki, ubiory, przedmioty codziennego użytku, w tym kontusz imć Pana Onufrego Zagłoby Herbu Wczele podarowany przez reżysera Jerzego Hoffmana oraz most widokowy na rzece Narew , zrekonstruowana granica polsko-rosyjska z 1832r oraz prywatna ostoja Żubra. Z Kiermus przez Pentowo (Europejska Wieś Bociania) udamy się do Tykocina. W Tykocinie można zobaczyć zachowaną zabytkową synagogę, muzeum, zrekonstruowany zamek oraz zabytkowy kościół z pięknymi zdobieniami wnętrza obok znajduje się restauracja gdzie kręcono sceny do filmu „U Pana Boga za piecem”. Warto tu posilić się. W Tykocinie spotkamy się na integracyjnym ognisku i spędzimy tu noc w pensjonacie.

Dzień drugi

Trasa: Tykocin – Choroszcz – Kurowo – Waniewo – Uhnowo – Suraż. Około 65km.

Dzień rozpoczniemy śniadaniem około godziny 8.30 w trasę ruszymy około godziny 9:30. Naszym pierwszym celem będzie Choroszcz z pałacem Branickich gdzie obecnie mieści się muzeum wnętrz. Z Choroszczy udamy się w kierunku Kurowa gdzie mieści się Narwiański Park Narodowy. Jadąc wzdłuż doliny Narwi dotrzemy do miejscowości Waniewo gdzie znajdują się słynne drewniane kładki i pomosty pływające o łącznej długości 1050m. Pomosty te przecinają w poprzek dolinę Narwi. Następnie skierujemy się częściowo Podlaskim Szlakiem Bocianim do Łap, gdzie można się posilić przed wyjazdem. Około godziny 19.00 wyruszymy Autokarem do Warszawy.

Informacje organizacyjne

Zgłoszeń dokonujemy za pomocą formulaża zgłoszeniowego lub e mailem wyjazdy@aktywna-warszawa.com.pl

W zgłoszeniu prosimy o podanie: Imienia i nazwiska osób zgłaszanych, numeru tel do kontaktu, terminu i nazwy wyjazdu na który Państwo się zgłaszają. Po otrzymaniu e maila odsyłamy informację o posiadanych miejscach na wyjazd i wstępnej rezerwacji.

Po zapisaniu się na wyjazd potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata do 2 dni od wysłania zgłoszenia na konto:
W przelewie podajemy imię nazwisko uczestnika oraz dopisek z datą i nazwą wyjazdu.

W przypadku nieotrzymania wpłaty w terminie rezerwacja wygasa.

14 dni przed wyjazdem każdy uczestnik otrzymuje e mail z informacjami organizacyjnymi.

Rezygnacja z wyjazdu

W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy zainteresowany ponosi koszt 50% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie krótszym niż 14 dni do daty wyjazdu, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.
Wyjazd potwierdzamy 7 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Co i jak pakujemy

Nie zabieramy śpiworów, karimat itd. Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK – JEST ZALECANY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki przeciwsłoneczne, krem z filtrem przeciwsłonecznym, dokument ze zdjęciem, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia i rzeczy osobiste. Mile widziany aparat. Na pierwszy dzień proponujemy zabrać kanapki oraz jakieś przekąski regeneracyjne (np. batonik, kabanosy) oraz picie, chociaż po drodze będą sklepy, w których można uzupełnić zapasy. Ze względu na to, że większość tras prowadzi przez tereny wiejskie może być czasami problem z płatnością kartą, dlatego też weźcie ze sobą kieszonkowe. Na wyprawę można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym oraz górskim. Trasy są urozmaicone pod względem nawierzchni.

Trasy może pokonać praktycznie każdy, ponieważ nie są bardzo wymagające. Jeździmy na lekko, w ciągu dnia bierzemy tylko te rzeczy, które będą nam potrzebne na dany dzień.
Sugerujemy wyposażyć rowery w sakwy, jest to najwygodniejszy sposób podróżowania rowerem, ale niewielkie plecaki też mogą być.

Noclegi

Podczas wyjazdu śpimy w pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych lub na kwaterach.

W czasie wyjazdu gwarantujemy obiadokolację, ognisko pierwszego dnia oraz śniadanie drugiego dnia. Pozostałe wyżywienie jest we własnym zakresie. Trasy pozwalają zrobić zakupy oraz zjeść coś po drodze w barach, restauracjach itd.

Ubezpieczenie

W przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW(50.000 PLN ).

Grupa średnio liczy min:. 15 osób max. 45. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jechać samemu, bez znajomych. Uczestnicy są zróżnicowani pod względem płci i wieku. W wyjazdach mogą też uczestniczyć rodziny z dziećmi. Każdy uczestnik pokonuje trasę w dogodnym dla siebie tempie.

Uczestnicy zgłaszający się na wyjazd podpisują stosowny regulamin uczestnika.

Zapraszamy do udziału w naszych wyjazdach. Udanej przygody!

Opinie

Aktualnie brak opinii – może wyślesz nam swoją?

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, śmiało do nas pisz na poniższy adres e-mail:

kontakt@aktywna-warszawa.com.pl

Zapraszamy również do skorzystania z
formularza kontaktowego.