feedback

Suwalszczyzna Królestwo Jaćwingów

Suwalszczyzna Królestwo Jaćwingów

350,00 

Termin wyjazdu:
31 sierpnia – 1 września

Opis

Cena wyjazdu zawiera

 • zakwaterowanie (pokoje 2-5 osobowe);

 • wyżywienie ( 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, ognisko);

 • ubezpieczenie;

 • opiekę przewodnika rowerowego;

 • transport (transport rowerów oraz autokar);

 • serwis rowerowy;
 • każdy uczestnik otrzymuje mapę z zaznaczoną zaplanowaną trasą, ciekawymi, wartymi do odwiedzenia miejscami i miejscami noclegów;

 • prezent niespodziankę;
 • 10% rabat na zakupy sprzętu i wyposażenia w sklepie http://www.alpinbike.pl
 • 10% rabat na zakupy i serwis rowerowy w https://www.facebook.com/rowerownianawawrze

Cena nie obejmuje

 • biletów wstępu do atrakcji turystycznych, dodatkowych posiłków.

Dzień pierwszy

Trasa ok. 50 km.

Spotykamy się w sobotę o godzinie 5:00 przy PKP Stadion. Tu będzie podstawiony autokar oraz ciężarówka na rowery. Proszę przygotować rowery do transportu tj. zabezpieczyć lub zdemontować wszelkie elementy nietrwale jak np.: liczniki, lampki. Rowery na czas transportu zabezpieczymy folią bąbelkową oraz tekturą lub gąbką. Jest przewidziany czas na WC oraz posiłek.

Naszą przygodę zaczniemy w Suwalskim Parku Krajobrazowym. Rowerami przez Turtul (ruiny starego młyna), Głazowisko Bachanowo, dotrzemy nad Hańczę, czyli najgłębsze (112m) jezioro w Polsce i na niżu Środkowoeuropejskim. Następnie stamtąd udamy się przez Stańczyki (najwyższe w Polsce wiadukty kolejowe) do Bolci, gdzie znajduje się trójstyk granic Federacji Rosyjskiej, Litwy i Polski. Żegnając trójstyk, przez Wiżajny skierujemy się w stronę Smolnik. Tam odwiedzimy piękną dolinę między jeziorami, gdzie z puntu widokowego w Suwalskim Parku Krajobrazowym możemy zobaczyć miejsce, gdzie była nagrywana scena przejścia wojsk Napoleona w „Panu Tadeuszu”. Dalej nasza trasa skieruje nas w kierunku najwyższego wniesienia na Suwalszczyźnie – Góry Cisowej, zwanej „Suwalską Fudżijamą”. Następnie skierujemy się w kierunku Wzgórza Zamkowego, gdzie leżała dawna stolica państwa Jaćwingów z piękną panoramą na trzy jeziora leżące u podnóża góry. Z Góry Zamkowej przez Wodziłki (Molenda Staroobrzędowców) wrócimy na miejsce zakwaterowania, gdzie odbędzie się integracyjne ognisko. Nocleg w pensjonacie w miejscowości Błaskowizna, pokoje z łazienkami 2-4 osobowe, ogólnodostępną kuchnią.

Dzień drugi

Trasa ok. 70 km.
Po śniadaniu wyruszamy około godziny 9:30 przez Szurpiły (Izba Jaćwieska) w kierunku Jeleniewa (Zabytkowy Kościół parafialny), z Jeleniewa udajemy się przez Szelment w kierunku Szypilszek, a następnie kierujemy się do Puńska („Stolica Litwinów Polskich”). W Puńsku zwiedzamy zabytkowy Kościół parafialny oraz skansen Wsi Litewskiej. Tu proponujemy obiad w karczmie litewskiej, gdzie można posmakować regionalnych przysmaków. Z Puńska udajemy się wzdłuż granicznego jeziora Gaładuś kierunku Krasnogródy, gdzie zobaczymy odrestaurowany Dworek Miłosza. Ostatnim naszym punktem będą Sejny. W Sejnach zwiedzimy Zabytkową Bazylikę wraz z zespołem klasztornym oraz Synagogę. Podstawiony autokar będzie na nas czekał około 19 na parkingu dla autokarów przy Bazylice.

Informacje organizacyjne

Spotykamy się w sobotę o godzinie 5.00 przy PKP Stadion.

Tu będzie podstawiony autokar oraz transport na rowery.

Proszę przygotować rowery do transportu tj. zabezpieczyć lub zdemontować wszelkie elementy nietrwale jak np.: liczniki, lampki. Rowery na czas transportu zabezpieczymy folią bąbelkową oraz tekturą lub gąbką. Na miejsce dotrzemy około godziny 11.30. Jest przewidziany czas na WC oraz posiłek.

Opinie

Aktualnie brak opinii – może wyślesz nam swoją?

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, śmiało do nas pisz na poniższy adres e-mail:

kontakt@aktywna-warszawa.com.pl

Zapraszamy również do skorzystania z
formularza kontaktowego.