feedback

Sulejowski Park Krajobrazowy

Sulejowski Park Krajobrazowy

310,00 

Termin wyjazdu:

8-9 czerwca

Opis

Forma wyjazdu: rower + kajak

Termin wyjazdu 8-9 czerwca 2019

Koszt wyjazdu: 300 zł + 10 zł na turystyczny fundusz gwarancyjny.

Cena wyjazdu zawiera

 • opiekę przewodnika,

 • ubezpieczenie,

 • transport uczestników i rowerów,

 • zakwaterowanie w agroturystyce pokoje 2-4 osobowe,

 • w sobotę duże ognisko/gril (kiełbaski, karkówka, surówki, sosy, napoje, pieczywo), w niedzielę śniadanie,

 • kajaki, kapoki, wiosła,

 • drobny upominek,

 • 10% rabat na zakupy sprzętu i wyposażenia w sklepie http://www.alpinbike.pl

 • 10% rabat na zakupy i serwis rowerowy w https://www.facebook.com/rowerownianawawrze

Cena nie obejmuje

 • biletów wstępu do atrakcji turystycznych,
 • dodatkowych posiłków.

 

Dzień pierwszy

Trasa: Konewka – Spała – Józefów – Nagórzyce – Lubiaszów – Przygłów. Długość trasy około 65 km.

Spotykamy się w sobotę o godzinie 7:30 przy PKP Stadion. Tu będzie podstawiony autokar oraz ciężarówka na rowery. Proszę przygotować rowery do transportu tj. zabezpieczyć lub zdemontować wszelkie elementy nietrwale jak np.: liczniki, lampki. Rowery na czas transportu zabezpieczymy folią bąbelkową oraz tekturą lub gąbką. Jest przewidziany czas na WC oraz posiłek.

Wyprawę rozpoczniemy od zwiedzenia poniemieckich bunkrów kolejowych w Konewce dalej Spała. Spała znana z ośrodka przygotowań olimpijskich a także mająca bardzo bogatą historię. To tutaj carowie rosyjscy polowali i tu rozpoczęła się kariera słynnego Rasputina znanego z dworu carskiego. Spala była też ulubionym miejscem wypoczynku prezydentów Wojciechowskiego oraz Mościckiego. Ze Spały udamy się w kierunku Tomaszowa Mazowieckiego a konkretnie do Skansenu Rzeki Pilicy. Jest To bardzo ciekawe miejsce pełne bardzo interesujących obiektów (np.: zabytkowy drewniany dworzec kolejowy z 1896roku, toaleta cara Mikołaja II, wartownia strzegąca wjazdu do rezydencji prezydenckiej w Spale, czy zabytkowy jedyny na świecie ciągnik artyleryjski Luftwaffe). Ze skansenu skierujemy się w kierunku miejscowości Józefów gdzie nieopodal znajduje się rezerwat ze słynnymi Niebieskimi źródłami. W rezerwacie oprócz parku przyrodniczego wraz z tablicami informacyjnymi znajdują się miejsca gdzie woda wyrzuca piasek kwarcowy tworząc na dnie wzory z jasnego piasku. A dzięki jasnej wodzie o zabarwieniu niebiesko-zielonym wzory te są bardzo dobrze widoczne. Jest to jedno z najciekawszych zjawisk krasowych w europie. Z Józefowa udamy się w kierunku Grot Nagórzyckich. Są to korytarze wydrążone przez górników w pokładach kwarcu. Groty te maja około 200m długości. Dalej jadąc wzdłuż jeziora Sulejowskiego docieramy do Rezerwatu Lubaszów a następnie skierujemy się do Zacisza na kwaterę. Wieczorem zintegrujemy się przy ognisku. Noclegi w ośrodku wczasowym.

Dzień drugi

Trasa Zacisze – Sulejów-Podklasztorze – Twarda – Smardzewice – Inowłódź – Spała. Długość trasy około 70km.

Tego dnia udamy się na spływ kajakowy po uroczej krętej rzece o nazwie Luciąża. Jednak nim udamy się na spływ zapraszamy najpierw na spacer z przewodnikiem po Opactwie Cystersów http://www.sulejow.cystersi.pl/ w Sulejowie nazywanym przez lokalnych mieszkańców ‚Zamkiem”. Po zwiedzaniu udamy się na spływ.

Luciąża, Lucięża, Bogdanówka to lewy dopływ Pilicy o długości 53 km w/g najnowszych pomiarów GPS. Polecana przeze mnie Luciąża na trasie od Kłudzic do ujścia z metą w Barkowicach jest swoistą perełką wśród rzek i dlatego też nazywana bywa przez kajakarzy Krutynią Mazowsza. Nie znaczy to, że jest rzeką łatwą i lekką, chociaż nurt ma dosyć leniwy. Można tutaj napotkać powalone drzewa, ale pokonywanie ich nie powinno stanowić problemu nawet dla początkujących kajakarzy. Wyjątkowe walory krajobrazowe tego odcinka to występujące wysokie, piaszczyste, skarpowe brzegi. Na szczególną uwagę zasługują malownicze skarpy za Przygłowem, które stanowią idealne miejsce widokowe na wijącą się u ich podnóża Luciążę. Na koniec spływu żegnamy się z Luciążą tuż u ujścia do Zalewu Sulejowskiego.

Po spływie wrócimy do Warszawy zatrzymując się po drodze na obiad.

Informacje organizacyjne

Zgłoszenia

Zgłoszeń dokonujemy e mailem do dnia 30 maja przez formularz zgłoszeniowy.
W zgłoszeniu prosimy o podanie: Imienia i nazwiska osób zgłaszanych, numeru tel do kontaktu, terminu i nazwy wyjazdu, na który Państwo się zgłaszają. Po otrzymaniu e maila odsyłamy informację o przyjęciu rezerwacji oraz regulamin wyjazdu. Po zapisaniu się na wyjazd należy dokonać wpłaty w ciągu 2 dni na wskazane konto. W przelewie podajemy imię nazwisko uczestnika oraz dopisek z datą i nazwą wyjazdu. W przypadku nieotrzymania wpłaty w terminie rezerwacja wygasa.

Rezygnacja z wyjazdu

W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy zainteresowany ponosi koszt 50% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie krótszym niż 14 dni do daty wyjazdu, uczestnik ponosi koszt 90% ceny. Wyjazd potwierdzamy 3 czerwca. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jechać samemu, bez znajomych.

Uczestnicy są zróżnicowani pod względem płci i wieku.

W wyjazdach mogą też uczestniczyć rodziny z dziećmi. Każdy uczestnik pokonuje trasę w dogodnym dla siebie tempie. Uczestnicy zgłaszający się na wyjazd podpisują stosowny regulamin uczestnika.

Co należy zabrać

Rower trekkingowy, MTB, kask, oświetlenie roweru oraz podstawowe wyposażenie na wyprawy czyli: odpowiednią dętkę na zmianę i zestaw kluczy.

Do kajaka najlepiej zabrać buty do pływania, klapki basenowe lub sandały, ręcznik, spodnie na zmianę ( gdy jest ciepło to można być w stroju kąpielowym), czapkę , okulary przeciwsłoneczne oraz krem ochronny (jak jest słońce to na kajakach bardzo szybko łapie opalenizna, słońce nie dość, że świeci z góry to odbija się od wody), picie i jakąś przekąskę.

Warto mieć coś przeciwdeszczowego. Reszta rzeczy na wyjazd zostanie w autokarze. Worki wodoszczelne i etui na telefon można kupić w sklepach sportowych lub na allegro. Nie zabieramy śpiworów ani pościeli.

Zapraszamy!

Opinie

Aktualnie brak opinii – może wyślesz nam swoją?

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, śmiało do nas pisz na poniższy adres e-mail:

kontakt@aktywna-warszawa.com.pl

Zapraszamy również do skorzystania z
formularza kontaktowego.