feedback

Spływ Wisłą z Góry Kalwarii

Spływ Wisłą z Góry Kalwarii

80,00 

Termin spływu:

6 lipca

Opis

Zapraszamy na spływ kajakowy po Wiśle, na trasie Góra Kalwaria – Plaża Romantyczna. W trakcie spływu przyjrzymy się Wiśle – na tym odcinku płynie szeroko, rozlewając się w swoim korycie. Po lewej stronie w oddali zauważymy ruiny zamku w Czersku. Dalej, na całej długości naszego spływu, mijamy niezliczone wyspy, łachy pełne ptactwa i pięknego złocistego piasku… Mijając most drogowy w Górze Kalwarii, będziemy mieli po lewej stronie piękną panoramę miasta z jego zabytkowym kościołem. Na wysokości Karczewa i miejscowości Gasy miniemy funkcjonującą przeprawę promową.

Odpoczynek mamy zaplanowany w miejscu, gdzie rzeka Świder wpada do Wisły. W czasie odpoczynku zregenerujemy siły i będzie można coś spokojnie przekąsić.

Płynąc dalej, będziemy mijać rezerwat Wyspy Zawadowskie. Ze względu na legowiska ptaków, w tym miejscu nie będziemy schodzić z kajaków. Przybijamy na prawym brzegu Wisły do Plaży Romantyczna (kursuje tu prom, między Wilanowem a Wawrem). 

Cała trasa spływu liczy około 30km a pokonanie jej z przystankiem zajmie nam około 5,5 – 6 godzin. ​

Wszelkie pytania proszę kierować na adres e-mail: kontakt@aktywna-warszawa.com.pl

Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz kontaktowy lub adres e-mail: wyjazdy@aktywna-warszawa.com.pl. W zgłoszeniu proszę podać datę spływu na który zgłaszają się Państwo, imiona i nazwiska osób zgłaszanych, telefon kontaktowy. Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia należy dokonać wpłaty na wskazane konto za spływ w dniu zgłoszenia. W przypadku nieotrzymania wpłaty w terminie rezerwacja miejsca ulega wygaszeniu. ​

 

Informacje organizacyjne

Ilość miejsc: 40

Cena udziału w spływie od osoby: 80 zł (dzieci do lat 6: 60 zł). ​ ​

Cena zawiera

  • transport autokarem z Warszawy Falenicy do miejsca rozpoczęcia spływu
  • kajaki, wiosła, kapoki (kajaki 1, 2 i 2+1 osobowe)
  • krótkie szkolenie – ABC spływu kajakowego
  • transport kajaków
  • ubezpieczenie NNW

Cena nie obejmuje

  • transportu po spływie

Spotykamy się w dniu spływu o godzinie 9.00 przy ul. Włókienniczej 54. Dojazd z centrum Warszawy autobusami 521,146, 142, 115 oraz SKM S1 i KM w kierunku Otwocka do stacji PKP w Falenicy. ​Powrót z miejsca zakończenia spływu: w pobliżu (ok 1 km) znajdują się przystanki komunikacji miejskiej następujących linii: autobusy: 146, 142, 702 oraz komunikacja prywatna Mini Bus. ​ ​

Zapraszamy serdecznie!

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, śmiało do nas pisz na poniższy adres e-mail:

kontakt@aktywna-warszawa.com.pl

Zapraszamy również do skorzystania z
formularza kontaktowego.