feedback

Spływ po Wkrze

Spływ po Wkrze

110,00 

Termin spływu:
30 czerwca

Opis

Termin wyjazdu: 30 czerwca 2019
Ilość miejsc: 40
Koszt wyjazdu: 110 zł

Cena obejmuje

• transport autokarem z Warszawy i do Warszawy;
• wypożyczenie kajaków, wioseł, kamizelek ratunkowych;
• opiekę przewodnika trasy;
• ubezpieczenie NNW;
• ognisko (kijki, drewno);
• kupon na 10% rabat zakupowy w sklepie http://www.alpinbike.pl

Opis trasy

Wkra, zwana również w górnym biegu Szkotówką, niżej Działdowa – Działdówką. W końcowym odcinku Wkra jest prawym dopływem Narwi. Wypływa z jeziora Kownatki leżącego na północny zachód od wsi Rączki. Zmieniając często na górnym odcinku swój zasadniczy kierunek płynie na południe, zachód, znów na południe, wschód, by wreszcie do ujścia rzeki Mławki przyjąć kierunek południowo-wschodni. Niżej Pomiechówka uchodzi do rzeki Narwi. Wkra należy do najczystszych rzek Mazowsza, a zarazem do najbardziej atrakcyjnych przyrodniczo; wysokie zalesione skarpy, piaszczyste urwiska, bogata roślinność i liczne zwierzęta. Wkra jest szlakiem bezpiecznym, ładnym i interesującym. Brzegi jej są urozmaicone, miejscami wzdłuż rzeki obserwujemy partie pięknie wzniesionych zadrzewionych wzgórz, gdzie indziej otoczenie płaskie, horyzont rozległy, czasem tereny łąkowe, podmokłe. W górnym biegu występują przeszkody w postaci licznych mostków, kładek i wystających pali. Na brzegach znajduje się dużo dobrych miejsc do biwakowania. Szlak kajakowy rzeki Wkry nadaje się na wędrówki grup mniejszych oraz na spływy grupowe.
Naszą przygodę rozpoczniemy w Sochocinie, który to już w 1389 roku uzyskał prawa miejskie. Odcinek rzeki za Sochociniem jest spokojny i ustabilizowany, be większych przeszkód. Mamy tu szansę na spotkanie zimorodków, kaczek, czapli czy wydry. Do okola towarzyszyć nam będą pola, łąki i sporadycznie lasy. Na 51,7 km rzeki miniemy ujście rzeczki o nazwie Płonka o długości 43km. W Bolęcinie miniemy elektrownię wodną i tu będzie przenioska i kawałek dalej most drogowy. 52,8 km rzeki to resztki mostu w Kołoząbie, rzeka w tym miejscu wyraźnie przyśpiesza nurt. Na 56 km mijamy most drogowy i mamy wyraźne zwęrzenie i przyśpieszenie nurtu. Ty można też natknąć się na kamienie. Spływ zakończymy w Joncu mijając stary drewniany młyn. Odcinek jaki wybraliśmy dla Was, jest naszym zdaniem najciekawszym odcinkiem na tej rzece.
Pokonamy 17 kilometrowy odcinek, a cała trasa zajmie nam około 5-6 godzin. Po spływie zintegrujemy się przy ognisku.

Informacje organizacyjne

Zgłoszenia

Zgłoszeń dokonujemy e mailem do dnia 28 maja przez formularz zgłoszeniowy.
W zgłoszeniu prosimy o podanie: Imienia i nazwiska osób zgłaszanych, numeru tel do kontaktu, terminu i nazwy wyjazdu, na który Państwo się zgłaszają. Po otrzymaniu e maila odsyłamy informację o przyjęciu rezerwacji oraz regulamin wyjazdu.
Po zapisaniu się na wyjazd należy dokonać wpłaty w ciągu 2 dni na wskazane konto. W przelewie podajemy imię nazwisko uczestnika oraz dopisek z datą i nazwą wyjazdu. W przypadku nieotrzymania wpłaty w terminie rezerwacja wygasa. Wyjazd potwierdzamy 28 maja. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.
Spotykamy się 26 maja o godzinie 8.00 przy poczekalni PKP Warszawa STADION. Wracamy w to samo miejsce około godziny 20.
Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jechać samemu, bez znajomych.

Uczestnicy są zróżnicowani pod względem płci i wieku.

W wyjazdach mogą też uczestniczyć rodziny z dziećmi. Każdy uczestnik pokonuje trasę w dogodnym dla siebie tempie. Uczestnicy zgłaszający się na wyjazd podpisują stosowny regulamin uczestnika.

Co należy zabrać

Do kajaka najlepiej zabrać buty do pływania, klapki basenowe lub sandały, ręcznik, spodnie na zmianę ( gdy jest ciepło to można być w stroju kąpielowym), czapkę , okulary przeciwsłoneczne oraz krem ochronny (jak jest słońce to na kajakach bardzo szybko łapie opalenizna, słońce nie dość, że świeci z góry to odbija się od wody), picie i jakąś przekąskę. Warto mieć coś przeciwdeszczowego. Reszta rzeczy na wyjazd zostanie w autokarze. Worki wodoszczelne i etui na telefon można kupić w sklepach sportowych lub na allegro.
Zabieramy jedzonko na ognisko.
Zapraszamy!

Opinie

Aktualnie brak opinii – może wyślesz nam swoją? 🙂

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, śmiało do nas pisz na poniższy adres e-mail:

kontakt@aktywna-warszawa.com.pl

Zapraszamy również do skorzystania z
formularza kontaktowego.