feedback

Kraina Żubra – Dwie Puszcze

Kraina Żubra – Dwie Puszcze

370,00 

Termin wyjazdu:
27 – 28 lipca

Opis

Cena wyjazdu zawiera

 • zakwaterowanie (pokoje 2-5 osobowe);

 • wyżywienie ( 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, ognisko);

 • ubezpieczenie;

 • opiekę przewodnika rowerowego;

 • transport (transport rowerów oraz autokar);

 • serwis rowerowy;
 • każdy uczestnik otrzymuje mapę z zaznaczoną zaplanowaną trasą, ciekawymi, wartymi do odwiedzenia miejscami i miejscami noclegów;

 • prezent niespodziankę;
 • 10% rabat na zakupy sprzętu i wyposażenia w sklepie http://www.alpinbike.pl
 • 10% rabat na zakupy i serwis rowerowy w https://www.facebook.com/rowerownianawawrze

Cena nie obejmuje

 • biletów wstępu do atrakcji turystycznych, dodatkowych posiłków.

Dzień pierwszy

trasa rowerowa ok 75km.

Spotykamy się w sobotę o godzinie 4.30 przy PKP Stadion. Tu będzie podstawiony autokar oraz ciężarówka na rowery. Proszę przygotować rowery do transportu tj. zabezpieczyć lub zdemontować wszelkie elementy nietrwale jak np.: liczniki, lampki. Rowery na czas transportu zabezpieczymy folią bąbelkową oraz tekturą lub gąbką. Jest przewidziany czas na WC oraz posiłek.

Wyprawę rozpoczniemy od Supraśla (Muzeum Ikon, Monaster Zwiastowania NMP, zabytkowy układ architektoniczny miasteczka). Wyjeżdżając z Supraśla miniemy Uroczysko Powstańcze 1863r skąd udamy się w kierunku Krynek ( Pozostałości cmentarza żydowskiego, zabytkowy kościół i cerkiew, trzy dawne synagogi w tym jedna z nielicznych synagog chasydów (Chasydyzm – pobożni, bogobojni, czyści, uczniowie cadyków – ruch religijny lub pobożnościowy o charakterze mistycznym, powstały w łonie judaizmu); a w centralnej części Krynek znajduje się oryginalne, jedyne takie w Polsce rondo i jedno z dwóch na świecie (drugie w Paryżu), od którego odchodzi promieniście 12 ulic). Następnym naszym celem będą Kruszyniany z Centrum Edukacji i Kultury Muzułmańskiej Tatarów Polskich. Z Kruszynian przez Puszczę Knyszyńską udamy się do Gródka i Michałowa gdzie będzie można zobaczyć zabytkowe kościoły oraz cerkiew. Celem podroży pierwszego dnia będzie Siemianówka gdzie udamy się na kwatery i zintegrujemy się przy ognisku. Noclegi w pokojach 2-4 osobowych w pensjonacie.

Dzień drugi

trasa Rowerowa ok 50km.
Dzień zaczniemy śniadaniem około godziny 9:00, na trasę ruszamy około godziny 10:00. Pierwszym naszym celem będzie miejscowość Narewka ( Zabytkowa cerkiew prawosławna, cmentarz żydowski, pomnik Inki – Danuty Siędzikówny (sanitariuszka AK, Żołnierz Wyklęty rozstrzelana przez UB 28 sierpnia 1946), galeria Tamary Sołoniewicz. Z Narewki udamy się w kierunku Białowieży jadąc szlakami przez Puszczę Białowieską miniemy m.in: punkt widokowy „Kosy Most”, ekspozycję kolejki wąskotorowej, zimową ostoję Żubra, galerię sztuki regionu ‚Kresy”. W Białowieży warto zwiedzić muzeum przyrodnicze Białowieskiego Parku Narodowego, zespół parkowy oraz Skansen Architektury Drewnianej Ludności Ruskiej Podlasia. Z Balwierzy udamy się w kierunku Hajnówki mijając po drodze rezerwat pokazowy Żubra, skansen Soło Budy. Swoją wyprawę zakończymy w Hajnówce (zabytkowa cerkiew) gdzie będzie można się posilić przed drogą. Ok 19.00 będzie czekał na nas autokar.

Szlakiem polskiego żubra

„Puszcza jest niczyja – nie moja ani twoja, ani nasza, jeno boża, święta!” – pisał Stefan Żeromski i miał rację, to niezwykłe miejsce niczyje, w którym dom odnalazły liczne gatunki zwierząt. Dziewicze tereny przyrody karmią nas malowniczymi krajobrazami, niezależnie od pory roku. Aż żal nie zobaczyć tego wszystkiego z bliska, nie skorzystać z zaproszenia natury. My jej nie odmawiamy. Wsiadamy na rower w dwa dni pokonujemy wspaniałą trasę przebiegają przez tereny Puszczy Knyszyńskiej i Białowieskiej. Obszar ten nazywany jest Królestwem Żubra, jednak pozostając przy tej nazwie, urazilibyśmy pozostałe 58 gatunków ssaków, które zamieszkują ten teren. Dlatego według nas to Królestwo zwierząt, w którym człowiek jest mile widzianym, ale tylko gościem.

Jak kiedyś wyglądał naturalny las…

Nigdzie indziej w Polsce, a nawet w Europie, nie przekonasz się o tym, jak podczas wizyty w Puszczy Białowieskiej. Drzewa żyją tutaj najdłużej, dożywają swojego maksymalnego wieku. Kiedy wiatr położy je na ziemi, stają się domem dla innych organizmów, a także ustępują miejsca nowym pokoleniom drzew. Ten las rządzi się swoimi prawami.

Puszcza Białowieska została wpisana na listę UNESCO, zajmując zaszczytne miejsce obok takich cudów natury jak Wyspa Wielkanocna i Himalaje. Turystów przyciąga tutaj przede wszystkim obecność żubra, którego można zobaczyć na śródleśnych polanach. To jednak nie jedyny mieszkaniec Puszczy, którego można zobaczyć. Żyje w niej 59 gatunków ssaków, obok żubra jest to m.in. ryś, jeleń, wilk, a także 18 gatunków gryzoni i 5 gatunków przedstawicieli kopytnych. Niezwykłe miejsce, którym wciąż rządzą zwierzęta.

Puszczę Białowieską porastają grądy, lasy liściaste, olsy i bory. Runo jest wyjątkowo obfite w grzyby, na powierzchni ok. 1,5 km kw. odnaleziono ich aż 1380 gatunków. Wody puszczy zamieszkuje ok. 32 gatunków ryb, jednak nikt tak naprawdę nie wie, ile można ich znaleźć w białowieskich rzekach.

Pooddychaj balsamicznym powietrzem

Gdzie? W Puszczy Knyszyńskiej! Nie jest tak znana jak Puszcza Białowieska, jednak równie atrakcyjna pod względem flory i fauny. Również tutaj zadomowił się polski żubr, którego bystre oko turysty przemierzającego rowerem leśne szlaki na pewno wypatrzy. Miejsce to tylko w niewielkim stopniu zostało dotknięte ingerencją człowieka, można odnaleźć tu spokój i cisze, pooddychać świeżym powietrzem i wsłuchać się w śpiew ptaków, które koncertują na leśnej scenie. Wśród gęstych lasów skrywają się bagna i sztuczne jeziora, a nizinny teren chroniony jest przez liczne wzniesienia. Sosnowo-świerkowe lasy przecinają strumyki i rzeki, natomiast wśród zieleni toczy się spokojne życie w niewielkich wioskach.

W Puszczy Knyszyńskiej przywita nas nie tylko żubr, ale też borsuk, lis, królik, bażanty i kuropatwy. Kiedy przychodzi wiosna każdego roku obszary puszczy pokrywają się białym dywanem kwitnących zawilców i niebieskich przylaszczek. Rzeki również malowniczo prezentują się ozdobione baziami. To widok niezwykły, w takich momentach zazdrościmy dzikim mieszkańcom ich pięknego domu.

Odwiedzisz z nami Puszczę Białowieską i Knyszyńską? Masz odwagę stanąć oko w oko z królem puszczy? W dwa dni na rowerze, 125 km do pokonania wśród pól i lasów o nawierzchni szutrowej lokalnie drogami asfaltowymi o małym natężeniu ruchu… Pokażemy Ci, jak wygląda życie daleko od zgiełku, hałasu i ruchliwych ulic.

Informacje organizacyjne

Zgłoszeń dokonujemy za pomocą formulaża zgłoszeniowego lub e mailem wyjazdy@aktywna-warszawa.com.pl

W zgłoszeniu prosimy o podanie: Imienia i nazwiska osób zgłaszanych, numeru tel do kontaktu, terminu i nazwy wyjazdu na który Państwo się zgłaszają. Po otrzymaniu e maila odsyłamy informację o posiadanych miejscach na wyjazd i wstępnej rezerwacji.

Po zapisaniu się na wyjazd potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata do 2 dni od wysłania zgłoszenia na konto:
W przelewie podajemy imię nazwisko uczestnika oraz dopisek z datą i nazwą wyjazdu.

W przypadku nieotrzymania wpłaty w terminie rezerwacja wygasa.

14 dni przed wyjazdem każdy uczestnik otrzymuje e mail z informacjami organizacyjnymi.

Rezygnacja z wyjazdu

W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy zainteresowany ponosi koszt 50% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie krótszym niż 14 dni do daty wyjazdu, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.
Wyjazd potwierdzamy 7 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Co i jak pakujemy

Nie zabieramy śpiworów, karimat itd. Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK – JEST ZALECANY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki przeciwsłoneczne, krem z filtrem przeciwsłonecznym, dokument ze zdjęciem, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia i rzeczy osobiste. Mile widziany aparat. Na pierwszy dzień proponujemy zabrać kanapki oraz jakieś przekąski regeneracyjne (np. batonik, kabanosy) oraz picie, chociaż po drodze będą sklepy, w których można uzupełnić zapasy. Ze względu na to, że większość tras prowadzi przez tereny wiejskie może być czasami problem z płatnością kartą, dlatego też weźcie ze sobą kieszonkowe. Na wyprawę można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym oraz górskim. Trasy są urozmaicone pod względem nawierzchni.

Trasy może pokonać praktycznie każdy, ponieważ nie są bardzo wymagające. Jeździmy na lekko, w ciągu dnia bierzemy tylko te rzeczy, które będą nam potrzebne na dany dzień.
Sugerujemy wyposażyć rowery w sakwy, jest to najwygodniejszy sposób podróżowania rowerem, ale niewielkie plecaki też mogą być.

Noclegi

Podczas wyjazdu śpimy w pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych lub na kwaterach.

W czasie wyjazdu gwarantujemy obiadokolację, ognisko pierwszego dnia oraz śniadanie drugiego dnia. Pozostałe wyżywienie jest we własnym zakresie. Trasy pozwalają zrobić zakupy oraz zjeść coś po drodze w barach, restauracjach itd.

Ubezpieczenie

W przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW(50.000 PLN ).

Grupa średnio liczy min:. 15 osób max. 45. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jechać samemu, bez znajomych. Uczestnicy są zróżnicowani pod względem płci i wieku. W wyjazdach mogą też uczestniczyć rodziny z dziećmi. Każdy uczestnik pokonuje trasę w dogodnym dla siebie tempie.

Uczestnicy zgłaszający się na wyjazd podpisują stosowny regulamin uczestnika.

Zapraszamy do udziału w naszych wyjazdach. Udanej przygody!

Opinie

Przykladowa opinia

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, śmiało do nas pisz na poniższy adres e-mail:

kontakt@aktywna-warszawa.com.pl

Zapraszamy również do skorzystania z
formularza kontaktowego.