feedback

Jura Krakowsko – Częstochowska

Jura Krakowsko – Częstochowska

340,00 

Termin wyjazdu:
7 – 8 września

Opis

Cena wyjazdu zawiera

 • zakwaterowanie (pokoje 2-5 osobowe);

 • wyżywienie ( 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, ognisko);

 • ubezpieczenie;

 • opiekę przewodnika rowerowego;

 • transport (transport rowerów oraz autokar);

 • serwis rowerowy;
 • każdy uczestnik otrzymuje mapę z zaznaczoną zaplanowaną trasą, ciekawymi, wartymi do odwiedzenia miejscami i miejscami noclegów;

 • prezent niespodziankę;
 • 10% rabat na zakupy sprzętu i wyposażenia w sklepie http://www.alpinbike.pl
 • 10% rabat na zakupy i serwis rowerowy w https://www.facebook.com/rowerownianawawrze

Cena nie obejmuje

 • biletów wstępu do atrakcji turystycznych, dodatkowych posiłków.

 

Dzień pierwszy

Trasa: Olsztyn – Zrębice – Siedlec – Janów – Żarki – Niegowa – Mirów – Bobolice – Podlesice. Długość trasy około 57km.

Spotykamy się w sobotę o godzinie 4.00 przy PKP Stadion. Tu będzie podstawiony autokar oraz ciężarówka na rowery. Proszę przygotować rowery do transportu tj. zabezpieczyć lub zdemontować wszelkie elementy nietrwale jak np.: liczniki, lampki. Rowery na czas transportu zabezpieczymy folią bąbelkową oraz tekturą lub gąbką.

Naszą wyprawę rozpoczniemy od zamku w Olsztynie (rw czasie zwiedzania rowery bea pod opieką) koło Częstochowy następnie skierujemy się szlakiem przez rezerwat Sokole Góry w stronę Janowa ( Dwór Krasińskich z 1829r i dwór Raczyńskich z 1856r, Kościół z XV w). W Janowie skręcimy na południe i jadąc doliną rzeki Wiercicy miniemy jaskinię Niedźwiedzią, młyn z przełomu XIX i XX w grodzisko Osiedle Wały oraz rezerwat Parkowe krajobrazy. Na chwilę zboczymy ze szlaku bo zobaczyć słynna Skałę Twardowskiego i dalej dotrzemy do zamku Ostreżnik z początku XIV w. Z zamku ruszymy w kierunku Szuliszowic by zobaczyć leżącą nieopodal strażnicę z XIV w. Kolejną strażnicą jaka napotkamy na swojej drodze będzie ta umiejscowiona w pobliżu miejscowości Żarki i Łutowiec. Dalej trasa zaprowadzi nas na zamek Mirów i lezący nieopodal zamek Bobolice. Z Bololic udamy się przez Skały Kroczyckie do Podlesic gdzie spędzimy noc (nocleg w ośrodku wczasowym) a przed snem zintegrujemy się przy ognisku.

Dzień drugi

Trasa: Podlesice – Skarżyce – Podzamcze k.Ogrodzieńca – Ryczów – Olkusz – Pieskowa Skała – Skała. Długość trasy około 52km.
Dzień zaczniemy od śniadania około godziny 8:30 i ruszymy w trasę koło godziny 9:30. Jadąc przez malownicze Skały Morskie dotrzemy do zamku Morska Bąkowiec skąd ruszymy dalej w kierunku Podzamcza a konkretnie zamku Ogrodzieniec. Z Ogrodzieńca ruszymy w kierunku strażnicy z XIV wkoło Ryczowa. Następnie przez rezerwat Ruskie Góry dotrzemy do zamku Bydlin w Cieślinach miniemy stary młyn i dalej dotrzemy do zamku Babsztyn z XIIIw skąd skierujemy się przez Kosmolów (słup milowy z 1642r) do Pieskowej Skały (zamek, maczuga Herkulesa). Zatrzymamy się jeszcze na posiłek w miejscowości Skała. W Skale polecamy zjeść posiłek i tu też będzie czekał na nas autokar który zabierze nas do Warszawy około godziny 19:00.

Informacje organizacyjne

Zgłoszeń dokonujemy za pomocą formulaża zgłoszeniowego lub e mailem wyjazdy@aktywna-warszawa.com.pl

W zgłoszeniu prosimy o podanie: Imienia i nazwiska osób zgłaszanych, numeru tel do kontaktu, terminu i nazwy wyjazdu na który Państwo się zgłaszają. Po otrzymaniu e maila odsyłamy informację o posiadanych miejscach na wyjazd i wstępnej rezerwacji.

Po zapisaniu się na wyjazd potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata do 2 dni od wysłania zgłoszenia na konto:
W przelewie podajemy imię nazwisko uczestnika oraz dopisek z datą i nazwą wyjazdu.

W przypadku nieotrzymania wpłaty w terminie rezerwacja wygasa.

14 dni przed wyjazdem każdy uczestnik otrzymuje e mail z informacjami organizacyjnymi.

Rezygnacja z wyjazdu

W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy zainteresowany ponosi koszt 50% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie krótszym niż 14 dni do daty wyjazdu, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.
Wyjazd potwierdzamy 7 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Co i jak pakujemy

Nie zabieramy śpiworów, karimat itd. Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK – JEST ZALECANY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki przeciwsłoneczne, krem z filtrem przeciwsłonecznym, dokument ze zdjęciem, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia i rzeczy osobiste. Mile widziany aparat. Na pierwszy dzień proponujemy zabrać kanapki oraz jakieś przekąski regeneracyjne (np. batonik, kabanosy) oraz picie, chociaż po drodze będą sklepy, w których można uzupełnić zapasy. Ze względu na to, że większość tras prowadzi przez tereny wiejskie może być czasami problem z płatnością kartą, dlatego też weźcie ze sobą kieszonkowe. Na wyprawę można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym oraz górskim. Trasy są urozmaicone pod względem nawierzchni.

Trasy może pokonać praktycznie każdy, ponieważ nie są bardzo wymagające. Jeździmy na lekko, w ciągu dnia bierzemy tylko te rzeczy, które będą nam potrzebne na dany dzień.
Sugerujemy wyposażyć rowery w sakwy, jest to najwygodniejszy sposób podróżowania rowerem, ale niewielkie plecaki też mogą być.

Noclegi

Podczas wyjazdu śpimy w pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych lub na kwaterach.

W czasie wyjazdu gwarantujemy obiadokolację, ognisko pierwszego dnia oraz śniadanie drugiego dnia. Pozostałe wyżywienie jest we własnym zakresie. Trasy pozwalają zrobić zakupy oraz zjeść coś po drodze w barach, restauracjach itd.

Ubezpieczenie

W przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW(50.000 PLN ).

Grupa średnio liczy min:. 15 osób max. 45. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jechać samemu, bez znajomych. Uczestnicy są zróżnicowani pod względem płci i wieku. W wyjazdach mogą też uczestniczyć rodziny z dziećmi. Każdy uczestnik pokonuje trasę w dogodnym dla siebie tempie.

Uczestnicy zgłaszający się na wyjazd podpisują stosowny regulamin uczestnika.

Zapraszamy do udziału w naszych wyjazdach. Udanej przygody!

Opinie

Aktualnie brak opinii – może wyślesz nam swoją?

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, śmiało do nas pisz na poniższy adres e-mail:

kontakt@aktywna-warszawa.com.pl

Zapraszamy również do skorzystania z
formularza kontaktowego.