feedback

Howerla – Czarnohora

Howerla – Czarnohora

950,00 

Termin wyjazdu:
7 – 12 czerwca

Opis

Forma wyjazdu: trekking
Termin wyjazdu 7 – 12 czerwca 2020
Ilość miejsc : 30
Koszt wyjazdu: 950 zł + 10 zł na turystyczny fundusz gwarancyjny.

Czarnohora – ukraińska kraina dziewicza i tajemnicza

Góry pozwalają oddychać inaczej, niż w miejskiej dżungli. Dla niektórych to ucieczka od codzienności, dla innych pogoń za przygodą, a są też tacy, którzy poszukują w nich natury, która jest coraz silniej zalewana przez duże metropolie. To w górach, podczas długich wędrówek odkrywasz siebie na nowo, stajesz się człowiekiem kreatywnym, odczuwasz wolność, dostrzegasz to, co na co dzień jest dla Ciebie niedostępne.

Jeżeli pragniesz przeżyć przygodę, podczas której przekonasz się, że współczesny świat to nie tylko nieograniczony dostęp do Internetu oraz aktualnych wiadomości i rozrywki, codzienne obcowanie z ludźmi, którzy żyją szybko i nie mają czasu na odpoczynek, a także potrzeba nieustannej pogoni za czymś… – to 5-dniowy pobyt w Czarnohorze zaspokoi Twój głód poznania innego, niż dotąd świata – tajemniczego, odludnego i wciąż nieodkrytego.

Na szczycie alpejskie łąki

Czarnohora to pasmo górskie należące do Karpat ukraińskich, jest to najwyższa część Beskidów położona pomiędzy Gorganami i Karpatami Maramorskimi w Rumunii. Malownicza kraina z łagodnymi stokami pokrytymi zielonym płaszczem lasów świerkowych, jodłowych i bukowych to miejsce, w którym nawet niebo jest bardziej błękitne, a gleba intensywniej żółta, tutaj wszystko jest inne.

Tym, co wyróżnia Czarnohorę, są alpejskie łąki, na których można odpocząć nawet w najwyższych partiach gór. Subalpejska roślinność, rozległe połoniny i szum drzew wynagradzają długie wędrówki, podczas których zapomina się o codzienności. Tutaj nie czuje się potrzeby powrotu do świata nam bliższego – do dużego gwarnego miasta otoczonego wysokimi budynkami, przeciętego setkami ulic, po których z zawrotną prędkością poruszają się nowoczesne samochody. W Czarnohorze tego nie zaznasz, wysokie budynku zostały zastąpione zielonymi drzewami, gwar głuchą ciszą, ulice ścieżkami wiodącymi pomiędzy połoninami i lasami…

Dzień 1

Dzień pierwszy: 7 czerwca
Spotykamy się przy PKP Warszawa Stadion około godziny 22.30. Tu będzie podstawiony autokar, który zabierze nas na Ukrainę.

Dzień 2

Dzień drugi: 8 czerwca

Jeżeli nie będziemy długo stać na granicy to udamy się na krótkie zwiedzanie Lwowa (tu zjemy obiad). Na zwiedzanie w takim wypadku poświęcimy ok. 2-3 godziny. W trakcie zwiedzania zrobimy przerwę na szybkie zakupy oraz posiłek . Planujemy koło godziny 14 ruszyć w drogę do Worohty, gdzie dotrzemy w godzinach wieczornych na obiadokolację.

Dzień 3

Dzień trzeci: 9 czerwca

Wstaniemy wcześnie rano koło godziny 8.00 zjemy śniadanie i około 8.30 ruszymy w góry. Zostaniemy podwiezieni z miejsca zakwaterowania do wyjścia na szlak . Tego dnia na rozgrzewkę przygotowaliśmy propozycję wejścia na Pop Iwan (2022) oraz Smotrec (1896) zobaczymy ruiny polskiego schroniska oraz obserwatorium astronomicznego wybudowanego przed II Wojną Światową. Obserwatorium było nazywane wówczas „Białym Słoniem”. Jest to część pasma Czarnohory najbardziej wysunięta na południowy wschód. Trasa zajmie nam około 8 godzin. Po zejściu ze szlaku zostaniemy odwiezieni na kwatery. Tam zjemy obiadokolację i przed snem zintegrujemy się biesiadując przy górskim ognisku. Towarzyszyć temu będą lokalne przysmaki i smakowita kiełbaska popijana złocistym napojem;-)

Dzień 4

Dzień czwarty: 10 czerwca

Wstaniemy wcześnie rano koło godziny 8.00, zjemy śniadanie i około 8.30 ruszymy w góry. Zostaniemy podwiezieni z miejsca zakwaterowania do wyjścia na szlak . Tego dnia planujemy zdobyć najwyższy szczyt Karpat Ukraińskich Howerlę (2058) oraz Pietros (2020). Trasa zajmie nam około 8 godzin. Jest to północno-zachodnia część pasma Czarnohory. Po zejściu ze szlaku zostaniemy odwiezieni na kwaterę. Zjemy obiadokolację i spotkamy się przy ognisku.

Dzień 5

Dzień piąty: 11 czerwca

ego dnia rano po śniadaniu udamy się na spływ raftingowy (jeżeli pozwoli nam stan wody w potokach górskich). Natomiast w przypadku gdy stan wody będzie niezadowalający powędrujemy po okolicznych wzgórzach. Do Warszawy ruszymy po obiedzie w okolicach godziny 14.

​Dzień 6

Dzień szósty: 12 czerwca

Wracamy rano do Warszawy.

 

Informacje organizacyjne:

Wyjazd w piątek 7 czerwca o godzinie 22.30. Spotykamy się przy poczekalni PKP Warszawa Stadion. Powrót w to samo miejsce.

Koszt wyjazdu: 950 zł

W cenie wyjazdu :

 • transport autokarem/busem,
 • noclegi,
 • 4 obiadokolacje/obiady, 4 śniadania, ognisko,
 • ubezpieczenie NNW,
 • opiekę pilota grupy,
 • lokalnego przewodnika w górach;
 • spływ raftingowy;
 • niespodzianka 🙂

 

Cena nie obejmuje:

 • biletów do dodatkowych atrakcji,;
 • wyżywienia innego niż uwzględnione w ofercie;

 

Zgłoszenia:

Zgłoszeń dokonujemy e mailem wyjazdy@aktywna-warszawa.com.pl

W zgłoszeniu podajemy: Imię i nazwisko zgłaszanej/nych osób oraz telefon kontaktowy.

W przypadku nieotrzymania wpłaty w terminie 2 dni od zgłoszenia rezerwacja wygasa.

Rezygnacja z wyjazdu:

W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z

wyjazdu w terminie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy zainteresowany ponosi koszt 50% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie krótszym niż 14 dni do daty wyjazdu, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.
Wyjazd potwierdzamy 10 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

​Grupa może liczyć max 30 osób.

Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jechać samemu, bez znajomych. Uczestnicy są zróżnicowani pod względem płci i wieku. W wyjazdach mogą też uczestniczyć rodziny z dziećmi. Każdy uczestnik otrzymuje mapę z zaznaczoną zaplanowaną trasą, ciekawymi, wartymi do odwiedzenia miejscami oraz noclegiem. Każdy uczestnik pokonuje trasę w dogodnym dla siebie tempie. Uczestnicy zgłaszający się na wyjazd podpisują stosowny regulamin uczestnika.

 

Co i jak pakujemy:

– paszporty (ważny min 3 miesiące od daty powrotu z wyjazdu)

– stuptuty, kijki trekkingowe, latarkę,

– dobre wygodne buty do trekkingu,

– odzież odpowiednia do zimowych wędrówek górskich (czapka, rękawiczki, szalik, nieprzemakalna kurtka itd),

– termos na herbatę lub kawę,

– dokument ze zdjęciem,

– rzeczy osobiste, mile widziany aparat, gitara.

Osobom rozpoczynającym przygodę z trekingiem górskim polecamy nabyć w sklepach sportowych „stuptuty” (ochraniacze na nogi), koszt jest niewielki – już od 60 zł – natomiast doskonale chronią buty, spodnie przed przemoczeniem.

Na pierwszy dzień proponujemy zabrać kanapki oraz jakieś przekąski regeneracyjne (np. batonik, kabanosy) oraz picie, chociaż po drodze będą sklepy, w których można uzupełnić zapasy.

Trasa jest stosunkowo prosta pod względem trudności. Trasę może pokonać praktycznie każdy, ponieważ nie jest ona aż tak bardzo wymagająca. Chodzimy z plecakami na lekko.

Informacje organizacyjne

W cenie wyjazdu :

 • transport autokarem/busem,
 • noclegi,
 • 4 obiadokolacje/obiady, 4 śniadania, ognisko,
 • ubezpieczenie NNW,
 • opiekę pilota grupy,
 • lokalnego przewodnika w górach;
 • spływ raftingowy;
 • niespodzianka 🙂

Cena nie obejmuje:

 • biletów do dodatkowych atrakcji,;
 • wyżywienia innego niż uwzględnione w ofercie;

Opinie

Aktualnie brak opinii – może wyślesz nam swoją? 🙂

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, śmiało do nas pisz na poniższy adres e-mail:

kontakt@aktywna-warszawa.com.pl

Zapraszamy również do skorzystania z
formularza kontaktowego.