feedback

Dolina Bugu – Green Welo

Dolina Bugu – Green Welo

350,00 

Termin wyjazdu:
6 – 7 lipca

Opis

Cena wyjazdu zawiera

 • zakwaterowanie (pokoje 2-5 osobowe);

 • wyżywienie ( 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, ognisko);

 • ubezpieczenie;

 • opiekę przewodnika rowerowego;

 • transport (transport rowerów oraz autokar);

 • serwis rowerowy;
 • każdy uczestnik otrzymuje mapę z zaznaczoną zaplanowaną trasą, ciekawymi, wartymi do odwiedzenia miejscami i miejscami noclegów;

 • prezent niespodziankę;
 • 10% rabat na zakupy sprzętu i wyposażenia w sklepie http://www.alpinbike.pl
 • 10% rabat na zakupy i serwis rowerowy w https://www.facebook.com/rowerownianawawrze

Cena nie obejmuje

 • biletów wstępu do atrakcji turystycznych, dodatkowych posiłków.

 

Dzień pierwszy

Trasa Mielnik – Niemirów – Janow Podlaski – Terespol. Długość trasy około 70km.

Spotykamy się w sobotę o godzinie 5:00 przy PKP Stadion. Tu będzie podstawiony autokar oraz ciężarówka na rowery. Proszę przygotować rowery do transportu tj. zabezpieczyć lub zdemontować wszelkie elementy nietrwale jak np.: liczniki, lampki. Rowery na czas transportu zabezpieczymy folią bąbelkową oraz tekturą lub gąbką. Jest przewidziany czas na WC oraz posiłek.

Wyprawę zaczniemy w Mielniku miejscowości pogranicza lezącą nad samym Bugiem (Kościół Przemienienia Pańskiego, ruiny gotyckiego kościoła Świętej Trójcy, cerkiew prawosławna Narodzenia Bogurodzicy, synagoga, góra zamkowa, kopalnia kredy, piękny widok na dolinę Bugu). Z Mielnika skierujemy się szlakiem Green Velo w kierunku Niemirowa gdzie przeprawimy się przez Bug promem na drugą stronę (w cenie wyjazdu). Po drodze miniemy rezerwat „Góra Uszeście” Rezerwat stworzony na obszarze dwóch pagórków morenowych (204 i 174m n.p.m.) w celu ochrony roślinności kserotermicznej, czyli ciepłolubnej. Po przekroczeniu Bugu udamy się dalej doliną Bugu w stronę Janowa Podlaskiego gdzie znajduje się słynna na cały świat hodowla koni arabskich powstała w 1817 roku oraz zabytkowa kolegiata Świętej Trójcy z połowy XVIII wieku. Z Janowa udamy się przez Rokitną ( Dawna Cerkiew Unicka) i Cieleśnicę (Klasycystyczny zespół pałacowo parkowy z 1832 roku Radziwiłłów) w kierunku Pratulina gdzie znajduje się Sanktuarium Męczenników Podlaskich Cerkiew Unicka. Następnie przez Krzyczew ( Kościół drewniany z 1683 roku będący wcześniej cerkwią, zabytkowy cmentarz unicki, wiatrak, XIX wieczny dwór ). Dalej jadąc doliną Bugu dotrzemy do rezerwatu Szwajcaria Podlaska gdzie rzeka płynąc meandrami tworzy szeroką malowniczą dolinę pełną starorzeczy. Na terenie rezerwatu znajdują się liczne ścieżki przyrodnicze oraz stanowiska żółwia błotnego. Dalej udamy się do Nepli. Pomiędzy Krzyczewem a Neplami, w miejscu gdzie Armia Czerwona forsowała Bug w czasie II wojny światowej, znajduje się pomnik w formie czołgu T-34. W Neplach zaś możemy zobaczyć neogotycki lamus i kaplicę oraz letni pawilon zwany Biwakiem w rozległym parku w którym rezydował kiedyś car Aleksander I. W miejscowości znajduje się też wieża widokowa oraz „kamienna baba” – krzyż pokutny. Tego dnia swoja wyprawę zakończymy w Terespolu gdzie będzie można zobaczyć zabytkowy podominikański kościół pw. Świętej Trójcy z 1863, żeliwny obelisk z 1825, upamiętniający budowę drogi Warszawa–Siedlce–Brześć (podobny stoi na Warszawskiej Pradze), klasycystyczna prawosławna cerkiew prawosławna i dzwonnica z XVIII w oraz w okolicach Terespola w Łobaczewie Dużym, Koroszczynie i Lebiedziewie pozostałości twierdzy Brzeskiej z XIXw. Wieczorem zintegrujemy się przy ognisku, nocleg zaplanowany jest w pensjonacie.

Dzień drugi

Trasa Terespol – Kodeń – Sławatycze – Włodawa. Dlugosć trasy około 70km.

Dzień rozpoczniemy śniadaniem o godzinie 9;00 i około godziny 10 ruszymy w trasę. Pierwszym naszym miejscem do którego dotrzemy to bedą Kobylany z zachowanymi elementami Twierdzy Brzeskiej, następnie udamy się w kierunku Zastawek ( (oryginalny mizar tatarski z około 40 nagrobkami z okresu od XVIII do początku XX wieku skąd skierujemy się do Kostomłot ( jedyna w Polsce neounicka parafia z obrządkiem bizantyjsko-słowiańskim, drewniana cerkiew św.Nikity z 1631roku, wewnątrz świątyni znajduje się cenny ikonostas z ikonami z XVII-XVIIIw. Dalej skierujemy się malowniczą dolną Bugu do Kodenia ( najsłynniejsze sanktuarium Maryjne nad Bugiem, letni pałac Sapiehów, zabytkowa „brama unicka”, muzeum misyjno ormitoligiczne). Z Kodenia udamy się szlakiem Green Velo do Jabłecznej gdzie znajduje się zabytkowy (1838) monaster św. Onufrego. Mijamy dalej Sławatycze ( Drewniane figury brodaczy. Do dziś zachował się tu dawny układ miejski z obszernym rynkiem i zabudową wzdłuż drogi głównej i kilku równoległych do niej ulic. Przy północnej stronie rynku stoi murowana parafialna cerkiew prawosławna pod wezwaniem Opieki Matki Bożej, zbudowana na przełomie XIX i XX w. (pierwotnie pod wezwaniem Wniebowstąpienia Pańskiego). Naprzeciwko niej neorenesansowy kościół parafialny pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej z początku XX w.). Dalej poruszając się szlakiem mijamy Hannę (drewniany kościół św. Pawła i Piotra – dawna cerkiew unicka z XVIIIw) docieramy Różanki gdzie znajdują się pozostałości zespołu płacowo parkowego Pociejów z początku XVIIIw zwana Wersalem północy, została zniszczona w czasie I wojny światowej. Po spacerze w Różance docieramy do Włodawy (barokowy kościół św. Ludwika z XVIIIw, zespół synagogalny z 1764roku – obecnie muzeum Pojezierza Łęczycko – Włodawskiego, Cerkiew Prawosławna Narodzenia Najświętszej Marii Panny z XiX w) Po zwiedzeniu Włodawy i zjedzeniu posiłku ruszymy około godziny 19.30 autokarem do Warszawy.

Informacje organizacyjne

Zgłoszeń dokonujemy za pomocą formulaża zgłoszeniowego lub e mailem wyjazdy@aktywna-warszawa.com.pl

W zgłoszeniu prosimy o podanie: Imienia i nazwiska osób zgłaszanych, numeru tel do kontaktu, terminu i nazwy wyjazdu na który Państwo się zgłaszają. Po otrzymaniu e maila odsyłamy informację o posiadanych miejscach na wyjazd i wstępnej rezerwacji.

Po zapisaniu się na wyjazd potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata do 2 dni od wysłania zgłoszenia na konto:
W przelewie podajemy imię nazwisko uczestnika oraz dopisek z datą i nazwą wyjazdu.

W przypadku nieotrzymania wpłaty w terminie rezerwacja wygasa.

14 dni przed wyjazdem każdy uczestnik otrzymuje e mail z informacjami organizacyjnymi.

Rezygnacja z wyjazdu

W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy zainteresowany ponosi koszt 50% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie krótszym niż 14 dni do daty wyjazdu, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.
Wyjazd potwierdzamy 7 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Co i jak pakujemy

Nie zabieramy śpiworów, karimat itd. Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK – JEST ZALECANY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki przeciwsłoneczne, krem z filtrem przeciwsłonecznym, dokument ze zdjęciem, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia i rzeczy osobiste. Mile widziany aparat. Na pierwszy dzień proponujemy zabrać kanapki oraz jakieś przekąski regeneracyjne (np. batonik, kabanosy) oraz picie, chociaż po drodze będą sklepy, w których można uzupełnić zapasy. Ze względu na to, że większość tras prowadzi przez tereny wiejskie może być czasami problem z płatnością kartą, dlatego też weźcie ze sobą kieszonkowe. Na wyprawę można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym oraz górskim. Trasy są urozmaicone pod względem nawierzchni.

Trasy może pokonać praktycznie każdy, ponieważ nie są bardzo wymagające. Jeździmy na lekko, w ciągu dnia bierzemy tylko te rzeczy, które będą nam potrzebne na dany dzień.
Sugerujemy wyposażyć rowery w sakwy, jest to najwygodniejszy sposób podróżowania rowerem, ale niewielkie plecaki też mogą być.

Noclegi

Podczas wyjazdu śpimy w pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych lub na kwaterach.

W czasie wyjazdu gwarantujemy obiadokolację, ognisko pierwszego dnia oraz śniadanie drugiego dnia. Pozostałe wyżywienie jest we własnym zakresie. Trasy pozwalają zrobić zakupy oraz zjeść coś po drodze w barach, restauracjach itd.

Ubezpieczenie

W przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW(50.000 PLN ).

Grupa średnio liczy min:. 15 osób max. 45. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jechać samemu, bez znajomych. Uczestnicy są zróżnicowani pod względem płci i wieku. W wyjazdach mogą też uczestniczyć rodziny z dziećmi. Każdy uczestnik pokonuje trasę w dogodnym dla siebie tempie.

Uczestnicy zgłaszający się na wyjazd podpisują stosowny regulamin uczestnika.

Zapraszamy do udziału w naszych wyjazdach. Udanej przygody!

Opinie

Aktualnie brak opinii – może wyślesz nam swoją?

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, śmiało do nas pisz na poniższy adres e-mail:

kontakt@aktywna-warszawa.com.pl

Zapraszamy również do skorzystania z
formularza kontaktowego.