feedback

Bieszczady Challenge

Bieszczady Challenge

950,00 

Termin wyjazdu:
13 – 15 września

Opis

Forma wyjazdu: trekking – rafting – przygoda
Termin wyjazdu 13 – 15 września 2019
Ilość miejsc : 30
Koszt wyjazdu: 950 zł + 10 zł na turystyczny fundusz gwarancyjny.

Bieszczady są piękne i chyba nie trzeba do tego nikogo przekonywać. Wspaniałe widoki, piękne kolory lasów bukowych od ciemniej zieleni, przez soczystą czerwień. Czas rozpocząć górskie wędrowanie. Miłośników trekkingu zapraszamy na wyjazd w kultowe Bieszczady. Tym razem wybieramy się na trzy dni i mamy dla Was coś  nowego, coś co zapewni Wam masę doznań, emocji i coś co długo zapamiętacie. Zawędrujemy Rozsypaniec, Halicz i Tarnicę, spłyniemy rwącym dzikim Sanem, zjedziecie na tyrolce i będziecie rozwiązywać zagadkę zaginionej wsi łemkowskiej.

Dzień pierwszy

czwartek, 13.09
Spotykamy się tradycyjnie już przy poczekalni PKP Warszawa Stadion o godzinie 23.00. Tu będzie podstawiony autokar, który zabierze nas do Polańczyka. Startujemy w czwartek 13 września około godziny 23.30.

Dzień drugi

piątek, 14.09
Na miejsce dotrzemy koło godziny 7 rano. Po przyjeździe zakwaterujemy się i zjemy śniadanie. Po śniadaniu wsiądziemy do podstawionego autokaru który zabierze nas  do Wołosatego.

Tego dnia proponujemy wędrówkę Wołosate – Przełęcz Bukowska – Rozsypaniec – Halicz – Przełęcz Goprowska (1160 m n.p.m.) – Przełęcz pod Tarnicą (Siodło, 1286 m n.p.m.) – Tarnica – Wołosate.
Szlak pieszy przez Halicz jest jednym z najpopularniejszych bieszczadzkich szlaków (z tego powodu nazywany czasem bieszczadzkim klasykiem) i w połączeniu z wejściem na Tarnicę (1346m n.p.m.) stanowi ciekawą propozycję na spędzenie dnia. Wierzchołek Halicza to – przy sprzyjających warunkach – wspaniały punkt  widokowy z panoramą 360 stopni. Doskonale widoczne są stąd m.in. Kopa Bukowska (1320), Krzemień (1335), Bukowe Berdo (1313), Połonina Caryńska (1297),  Szeroki Wierch (1315), Tarnica (1346), Wielka Rawka (1307), Kińczyk Bukowski (1251), Pikuj (1405), Stińska (1212). Widoczna jest również Ostra Hora (1408),  Połonina Równa (1482), Holica (1376), Jawornik (1021), Czeremcha (1133), Beskid Wołosacki (1104) i wiele innych. Przy inwersji powietrza widoczne są również  Gorgany. Następnie zejdziemy do Ustrzyk Górnych, zatrzymamy się na coś złocistego i podstawionym autokarem wrócimy na kwaterę gdzie będzie czekała na nas  fantastyczna biesiada lokalna z wędzonymi rybami, mięsami i trunkami, a rozmowy nasze będą ciągnęły się długo…


Dzień trzeci

sobota, 15.09
Wyruszymy na szlak w dolinę potoku Bereżniczka. Celem naszej wyprawy jest opuszczona łemkowska wieś Bereżnica Niżna. Do opuszczonej wsi dotrzemy przy  pomocy mapy, kompasu GPS, oraz wskazówek-notatek starego Łemka. Na szlaku będziemy musieli odnaleźć skrytki z pomocnymi wskazówkami oraz wszystkie punkty  orientacyjne – ruiny cerkwi, cmentarz, młyn, stary sad oraz piwnicę. Przy okazji naszej wyprawy poznamy niesamowitą historię tego przepięknego miejsca. Na szlaku będziemy mieli:

 • wyprawę w dolinę Bereżniczki ( poruszamy się z mapami i GPS)
 • zagadki na trasie
 • pole minowe (poszukiwanie skarbów z wykrywaczem metali)
 • przeprawy przez górskie potoki
 • most linowy przez rzekę
 • Tyrolka – zjazd na linach z urwiska starego cmentarza łemkowskiego

Około godziny 13 urządzimy sobie piknik nad brzegiem Sanu i zjemy obiad. Po obiedzie kolejna dawka adrenaliny! Kręta rzeka pełna pstrągów, dziki zwierz ukryty w zaroślach i szum wody z tym przyjdzie nam się zmierzyć podczas spływu… 3 godzinny spływ pontonami przez najbardziej dziki fragment rzeki San odbędzie się pod czujnym okiem instruktorów BAT, każdy z uczestników zobowiązany będzie do ubrania kamizelki. Po powrocie na kwaterę zjemy kolację. Po kolacji będzie czas na zasłużoną regenerację po dwóch dniach wysiłku. Macie do dyspozycji strefę SPA. KOMPLEKS SKALNY SPA www.skalnyspa.pl pięknie położony na Cyplu w Polańczyku nad Jeziorem Solińskim. Na miejscu znajduje się strefa SPA z krytym basenem, kompleksem saun i jacuzzi, oraz PUB &BOWLING Czarne Złoto w którym zintegrujemy się po relaksie w SPA.

Dzień czwarty

niedziela, 16.09
Po śniadaniu spakujemy się i ruszymy w stronę Warszawy. Po drodze zatrzymamy się jeszcze w Sanoku gdzie odwiedzimy skansen oraz muzeum w którym są prace Beksińskiego. W Sanoku będzie też czas by zjeść przed dalszą drogą do Warszawy. W Warszawie będziemy około godziny 22-23.

Zapraszamy!

Informacje organizacyjne

Cena zawiera

 • opiekę przewodnika,
 • ubezpieczenie,
 • transport uczestników,
 • zakwaterowanie pokoje 2 osobowe,
 • w piątek: śniadanie, wieczorem regionalną biesiadę,
 • w sobotę: śniadanie, obiad dwudaniowy w formie pikniku nad Sanem, kolację,
 • w niedzielę: śniadanie,
 • atrakcje będące w ofercie,
 • drobny upominek,
 • 10% rabat na zakupy sprzętu i wyposażenia w sklepie http://www.alpinbike.pl
 • 10% rabat na zakupy i serwis rowerowy w https://www.facebook.com/rowerownianawawrze

Cena nie obejmuje

 • biletów wstępu do muzeum Beksińskiego,
 • dodatkowego wyżywienia.

Opinie

Aktualnie brak opinii – może wyślesz nam swoją? 🙂

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, śmiało do nas pisz na poniższy adres e-mail:

kontakt@aktywna-warszawa.com.pl

Zapraszamy również do skorzystania z
formularza kontaktowego.