feedback

Białoruska Białowieża

Białoruska Białowieża

510,00 

Termin wyjazdu:

31 sierpnia – 1 września

Opis

Cena obejmuje

 • zakwaterowanie (pokoje 2-4 osobowe);
 • wyżywienie ( 2 śniadania, 1 obiadokolacja);
 • ubezpieczenie;
 • opiekę przewodnika rowerowego;
 • wykup pozwolenia na wjazd na Białoruś oraz ubezpieczenie medyczne;
 • wstęp do Białoruskiego Parku Narodowego i do atrakcji – Bimbrownia oraz domu Dziadka Mroza;
 • transport (transport rowerów oraz autokar);
 • serwis rowerowy;
 • ubezpieczenie NNW;
 • każdy uczestnik otrzymuje mapę z zaznaczoną zaplanowaną trasą, ciekawymi, wartymi do odwiedzenia miejscami i miejscami noclegów;
 • 10% rabat na zakupy sprzętu i wyposażenia w sklepie http://www.alpinbike.pl
 • 10% rabat na zakupy i serwis rowerowy w https://www.facebook.com/rowerownianawawrze

Cena nie obejmuje

 • Biletów wstępu do dodatkowych atrakcji turystycznych, dodatkowych posiłków.

Zapraszamy na niezwykła przygodę rowerową

Przez wiele lat nie można było łatwo zobaczyć obu części Puszczy Białowieskiej. Część położona za granicami naszego kraju była praktycznie zamknięta dla przeciętnego zwiedzającego.

Wizyta na Białorusi w ich części Puszczy Białowieskiej (80 tyś ha) to okazja poznania nieco innego świata, innej kultury – leżącej tak blisko granic Polski ale – niedostępnej. To możliwość poznania sympatycznych, uśmiechniętych i przyjaznych ludzi, posmakowania oryginalnej białoruskiej kuchni, i co najważniejsze – zobaczenie całej Puszczy a nie ograniczanie się tylko do jej polskiej części.

Jazda rowerem po białoruskiej części Puszczy Białowieskiej jest bardzo przyjemna. Oprócz możliwości zapoznania się ze stanem, wyglądem lasu po drugiej stronie granicy, dla turystów przygotowano kilka atrakcji – Muzeum Narodowego Bytu (Музей народного быта и старинных технологий) – zespół budynków pokazujących jak żyli i pracowali dawni mieszkańcy tych ziem, Dom Dziadka Mroza (Поместье белорусского Деда Мороза) – cały kompleks domów Dziadka Mroza – odpowiednika naszego Świętego Mikołaja. W Kamieniukach (największa miejscowość w Puszczy – taki odpowiednik polskiej Białowieży) znajduje się muzeum przyrody, woliery ze zwierzętami, restauracje, bary, sklepy. Można tam można wykąpać się w krytym basenie i skorzystać z klasycznej, bardzo popularnej na Wschodzie atrakcji – bani, czyli sauny.

Dzień pierwszy

31 sierpnia 

Długość trasy : 70 km

Charakterystyka trasy: nawierzchnia głównie utwardzona, płasko.

Około godziny 8.30 – 9.00 dotrzemy do Białowieży. Tu rozładujemy rowery i po śniadaniu skierujemy się w kierunku przejścia granicznego z Białorusią.

Po odprawie paszportowej ruszymy w drogę. Tego dnia będziemy zwiedzać południową część Puszczy Białowieskiej po Białoruskiej stronie. Drogi są w doskonałym stanie, w większości po płaskim acz jest kilka podjazdów. Lokalna plotka głosi, że prezydent Łukaszenka, uwielbia jeździć na nartorolkach po Puszczy i kazał sobie wyasfaltować piękne trasy, na których może oddawać się swojej pasji. Coś w tym może być, ponieważ za miejscowością Liadskie w kierunku jednostki wojskowej na drodze do Kamieniuk są na początku i końcu szlabany, pozwalające zamknąć i odciąć tą drogę dla postronnych… My udamy się w kierunku wsi Biskule. Południowa część puszczy jest podobno tą najciekawszą. Tego dnia zobaczymy Dom Dziadka Mroza oraz muzeum etnograficzne „Starą Bimbrownię” z poczęstunkiem. Większość naszej trasy będzie wiodła przez piękne bory sosnowe gdzie niektóre sosny osiągają nawet 45m wysokości. Dalej przez Chidry i Przesiek dotrzemy do wsi Kamieniec. W Kamieńcu można zobaczyć zabytkową wierzę zamkową z XII w oraz cerkiew św. Szymona z początku XX w. Z Kamienica skierujemy się w stronę wsi Kamienuki gdzie jest nasz hotel i czekać na nas będzie obiadokolacja. Wieczorem zintegrujemy się tak by lepiej nam się jutro jeździło:-)

Dzień drugi

1 września

Długość trasy: ok 75km.

Charakterystyka trasy: nawierzchnia głównie utwardzona, płasko.

Tego dnia będziemy zwiedzać głównie północną część puszczy. Śniadanie zjemy około 8.30 i po śniadaniu ruszymy w drogę. Naszym pierwszym celem tego dnia będzie jezioro Liadskoye. To sztucznie zbudowane w latach 60. XX wieku, na rozlewiskach rzeczki Sołomienki. Z opowieści wiem, że wybudowanie tego jeziora zlecił Nikita Chruszczow, który często przyjeżdżał do puszczy na polowania i …brakowało mu jeziora do łowienia ryb i strzelania do ptaków wodnych. Dzisiaj to płytkie (przeciętnie 1,5-2 m głębokości) jezioro służy ptakom i miłośnikom wędkowania. Dalej skierujemy się na północ przecinając Królewską Drogę ( Białorusini nazywają ją Carską). To dzień kiedy będziemy podziwiać leśne ostępy pradawnej puszczy. Jadąc nią na północ mijamy oświetlone wielkimi lampami lądowisko dla helikopterów (być może na mim lądowali przywódcy podpisujący rozpad ZSRR w pobliskiej rezydencji?). Kierując się dalej ku północy mijamy po lewej piękny, stary ols w rezerwacie i uroczysko Głuboki Kut, przecinamy szeroką dolinę Narewki (świetny punkt obserwacyjny ptaków) i docieramy do rezerwatów (po lewej obszar ścisłej ochrony).  Zrobimy pętle przez wieś Rowbik i około godziny 16 dotrzemy na przejście graniczne.

Do Warszawy dotrzemy około godziny 21.

Informacje organizacyjne

Zgłoszeń dokonujemy do dnia 5 sierpnia 2019

Zgłoszenia proszę składać za pomocą formularza zgłoszeniowego lub e mailem wyjazdy@aktywna-warszawa.com.pl

W zgłoszeniu prosimy o podanie: Imienia i nazwiska osób zgłaszanych, numeru tel do kontaktu, terminu i nazwy wyjazdu na który Państwo się zgłaszają. Po otrzymaniu e maila odsyłamy informację o posiadanych miejscach na wyjazd, wstępnej rezerwacji oraz prośbę o udostępnienie dodatkowych danych niezbędnych do wyrobienia przepustki na Białoruś.

Po zapisaniu się na wyjazd potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata do 2 dni od wysłania zgłoszenia na konto:
W przelewie podajemy imię nazwisko uczestnika oraz dopisek z datą i nazwą wyjazdu.

W przypadku nieotrzymania wpłaty w terminie rezerwacja wygasa.

14 dni przed wyjazdem każdy uczestnik otrzymuje e mail z informacjami organizacyjnymi.

Rezygnacja z wyjazdu:

W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy zainteresowany ponosi koszt 50% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie krótszym niż 14 dni do daty wyjazdu, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.
Wyjazd potwierdzamy 7 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Jaki mieć rower i jak wygląda trasa:

Na wyprawę można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym oraz górskim. Trasy są urozmaicone pod względem nawierzchni ale dominują drogi utwardzone.

Trasy może pokonać praktycznie każdy, ponieważ nie są wymagające. Jeździmy z sakwami.

 

Co i jak pakujemy na wyjazd:

Pakujemy się w sakwy!

 • PASZPORT!!!
 • Ubrania na zmianę, w tym coś ciepłego i przeciwdeszczowego;
 • Środki czystości, ręcznik;
 • Krem do opalania, okulary przeciwsłoneczne, czapka, rękawiczki rowerowe;
 • Oświetlenie roweru, kask, dętka na zmianę odpowiednia do Twojego roweru, zestaw podstawowych kluczy, zapięcie do roweru;

Na pierwszy dzień proponujemy zabrać kanapki oraz jakieś przekąski regeneracyjne (np. batonik, kabanosy) oraz picie, chociaż po drodze będą sklepy, w których można uzupełnić zapasy. Generalnie nie ma problemów z płatnością kartą. Ceny na Białorusi są bardzo podobne do naszych.

Noclegi

Podczas wyjazdu śpimy w Kamieniuku w hoteliku w fajnych czystych pokojach 2-4 osobowych.

W czasie wyjazdu gwarantujemy obiadokolację pierwszego dnia oraz śniadanie drugiego dnia. Pozostałe wyżywienie jest we własnym zakresie.

Ubezpieczenie:

W przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW(50.000 PLN ).
Dodatkowo każdy uczestnik ma wykupione obowiązkowe ubezpieczenie medyczne na Białoruś.

 

Dodatkowe uwagi:
Grupa może liczyć maksymalnie 20 osób. W wyjazdach biorą udział różne osoby pod względem wieku, płci, przygotowania kondycyjnego itd. więc śmiało może zgłaszać się każdy. Uczestnicy szybko się integrują i fajnie razem aktywnie spędzają czas, nawiązują nowe znajomości.

W wyjazdach mogą też uczestniczyć rodziny z dziećmi. Każdy uczestnik pokonuje trasę w dogodnym dla siebie tempie.

Uczestnicy zgłaszający się na wyjazd podpisują stosowny regulamin uczestnika.

Udanej przygody!

Opinie

Aktualnie brak opinii – może wyślesz nam swoją? 🙂

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, śmiało do nas pisz na poniższy adres e-mail:

kontakt@aktywna-warszawa.com.pl

Zapraszamy również do skorzystania z
formularza kontaktowego.